Forum moto-opinie.info
Ostatnie newsy
  Dołącz do nas na facebooku

Bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)

Jaka szyba do motocykla - GIVI vs. PUIG vs. MRA


04-01-2019, 12:33:36
Gość

Gość(Rider FZ6)
Witam

Stoje przed zakupem szyby do mojego moto - Yamaha FZ6 S2. Pytanie o doświadczenia - która z tych będzie najlepsza - chodzi o ochronę przed wiatrem i trwałość. Nie chcę żeby się szybko porysowała.

Lewa!

04-03-2019, 12:45:45
Gość

Gość(Grzegorz)
Miałem regulowaną szybe turystyczną Givi w skuterze to rysowała się od samego patrzenia na nią. Po paru myciach wyglądała fatalnie. Tereaz mam nakeda i problem szyb mnie nie dotyczy

04-03-2019, 13:07:25
Gość

Gość(Irek)
Zadajesz trudne pytanie bo komu jaka szyba będzie bardziej pasować zależy od mocno indywidualnych kwestii - przede wszystkim wzrostu kierowcy. Ja akurat miałem szyby z polskiej firmy MGG i fajnie się sprawdzała, choć dużo lepiej było jak doczepiłem do niej deflektor. Z przeczytanych opinii wynika, że najlepiej sprawdza się taki zestaw szyba turystyczna + deflektor, choć i tak nie jest jakoś idealnie. Myślę że dla osób 180 wzrostu wzwyż trudno będzie na Fazerze S2 osiągnąć rewelacyjny wynik w kwestii ochrony przed wiatrem i hałasu.
Trwałość zależy bardzo od tego w jakich warunkach się jeździ ale też i dbałości o szyby, jeśli woskujesz i czyścisz regularnie to długo wygląda świeżo, nawet najlepsza szyba bez odpowiedniej pielęgnacji szybko straci blask.

04-03-2019, 13:55:38
Gość

Gość(GSXR)
Wysokość szyby nie jest taka ważna - motocykl to nie samochód. Chodzi o to żeby szyba skutecznie "wyrzucałą" powietrze ponad Ciebie, aby struga nie waliła po kasku. Ja mam MRA Racing - na końcu jest wyoblenie - taka jakby bańka W porónaniu do fabryczniej - niebo, a ziemia - mimo że obie szyby są podobnej długości. Po prostu szyba fabryczna jest płaska i powietrze wali prosto w Ciebie. Z innymi szybami nie miałem doświadczenia.Dodaj odpowiedź

Szybka odpowiedź
Wysyłasz jako gość Dostępne opcje: LogowanieLogowanie RejestracjaRejestracja
Przepisz kod kod :  
Twój nick/nazwa wyświetlana

WiadomośćWięcej...