Forum moto-opinie.info
Ostatnie newsy
  Dołącz do nas na facebooku

Bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)

Honda - hałasujący kosz sprzęgłowy


09-24-2019, 11:19:10
Gość

Gość(CBR Rider)
Witam

Czy jest ktoś biegły z mechaniki motocyklowej na tym forum? W zeszłym roku zmieniałem sprzęgło w swoim moto Honda CBR 1000 RR SC59 - zleciłem wszystko mechanikowi. Sprzęgło było oryginalne przy przebiegu 60 tys. W tym roku po ok. 8 tys od zmiany sprzęgła słysze na wolnyh obrotach takie chrobotanie - jak wciskam klamke to ustaje. Podejrzewam że to kosz sprzęgłowy, ale do tej pory było wszystko OK. Niestety tuż po wymianie sprzęgła jakieś 2 tys miałem niezbyt dobrze wyregulowaną linke i czasem musiałem dociskać bardziej sprzęgło żeby bieg wszedł - miałem lekki luz na klamce.

Czy możliwe że przez ten luz na linke kosz sprzęgłowy mógł się uszkodzić? Teraz linke mam podciągniętą mocniej i biegi wchodzą idealnie. Wszystko z moto jest OK - jeździ bez problemów, ale to chrobotanie trochę denerwuje - ktoś wie ile kosztuje kosz sprzęgłowy?

LwG

09-24-2019, 13:23:50
Gość

Gość(Kot)
Kosze sprzęgłowe to problem większości mocnych sportowych motocykli - Yamaha R1 RN22, BMW K1200S, FZ1 itd. Nie musi to mieć związku ze złą regulacją linki. Po prostu się odezwało - dopóki nie ma szarpania przy ruszaniu i innych niepokojących objawów to można jeździć. Sam hałas to nie jest żaden.

11-28-2019, 21:15:16
Profil użytkownika

Staniaław Patro
Wyślij PW
Witam mam podobny problem ale w cb 500 kosz hałasuje zamówiłem nowe tarczki przekładki i spręrzyny po rozebraniu wszystko wygląda ok zobaczymy jak zamontuje nowe częsciDodaj odpowiedź

Szybka odpowiedź
Wysyłasz jako gość Dostępne opcje: LogowanieLogowanie RejestracjaRejestracja
Przepisz kod kod :  
Twój nick/nazwa wyświetlana

WiadomośćWięcej...