Forum moto-opinie.info
Ostatnie newsy
  Dołącz do nas na facebooku

Bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)

Wymiana sprzęgła w motocyklu - dam rade samemu?


10-16-2015, 15:42:57
Gość

Gość(Mordka)
Witajcie

Przy 60 tys zaczęło mi się ślizgać sprzęgło w hornecie 600. Wiele rzeczy robiłem samemu, ale nigdy sprzęgło - jak skomplikowane to jest np. w porównaniu z wymianą zębatki? Zorientowałem się że potrzebuje kompletu tarcz i nowych sprężyn. Rozumiem że przekładki zostawiam w spokoju czy też mam je dokupić?

No i jakie tarcze byście polecili - na aukcjach widze głównie EBC i NHC. Która firma lepsza?

10-16-2015, 19:52:09
Gość

Gość(ROB)
Prosta robota, tutaj masz podpowiedź jak to zrobić na filmie. Nie zapomnij tylko zamoczyć tarcz sprzęgłowych w oleju - najlepiej zostawić je na noc żeby nasiąkły jak trzeba. Jeśli tego nie zrobisz sprzęgło szybko się spali.


10-17-2015, 18:05:48
Gość

Gość(zx10r)
Rok temu wymieniałem sprzęgło - dla kogoś kto to już robił to 30 minut roboty - zdejmujesz linke sprzęgła, później odkręcasz dekiel i masz kosz sprzęgłowy na wierzchu. Potem odkręcasz 5 śrub trzymających sprężyny na koszu i zdejmujesz pokrywę kosza. Wszystkie tarcze i przekładki ułożone są w odpowiedniej kolejności, więc trzeba wyjmować po jednym i ustawiać jak było, żeby włożyć nowe w dokładnie taki sam sposób. Przekładki wymieniasz tylko jak są spalone i mają grubość mniejszą od tej podanej w serwisówce. Po wszystkim dokręcasz wszystko i składasz spowrotem.Dodaj odpowiedź

Szybka odpowiedź
Wysyłasz jako gość Dostępne opcje: LogowanieLogowanie RejestracjaRejestracja
Przepisz kod kod :  
Twój nick/nazwa wyświetlana

WiadomośćWięcej...