10
OPINIA LEXIN LX-FT4
1
OPINIA Ruroc Atlas
9
OPINIA KTM 890 Duke
9
OPINIA CFMoto 450 MT
1
OPINIA Romet ZXT 125

NOWOŚĆ Shima STX 2.0

NOWOŚĆ Voge SR1 125
moto-opinie.info


Opinie Aktualności Miejsca i trasyRevit Traction


10.00 / 10

(Na podstawie 1 opinii)

+NAPISZ SWOJĄ OPINIE

 • Pobierz najlepszą aplikacje motocyklową na Androida lub iOS. Znajdź ludzi do wspólnej jazdy, sprawdź najbliższe zlot, dziel się swoimi motocyklowymi fotami z trasy! 🙃

  Get it on Google Play
  Moto-Opinie w App StoreForum Revit Traction


  Aktualnie nie ma żadnych pytań i dyskusji odnośnie produktu.
  Kliknij w przycisk poniżej, aby dodać własne pytanie.

  +ZADAJ WŁASNE PYTANIE

Opinie motocyklistów
Pozytywne: 100%
Neutralne: 0%
Negatywne: 0%


Komfort jazdy

Wentylacja

Jakość wykonania

Głosy: 21   Przydatna opiniaPrzydatna Nieprzydatna opiniaNieprzydatna
10
Nadzwyczajny komfort
01.29.2019 19:18:17

Opinię piszę po jednym sezonie użytkowania.

Kurtka wygląda jak bluza dresowa i w kwestii wygody nie pozostaje w tyle względem takowej. Ochraniacze na łokciach i barkach są bardzo elastyczne, dzięki czemu po pierwsze praktycznie nie czuje się ich obecności, a po drugie pozwalają na ciaśniejsze spasowanie rękawów, niż w przypadku klasycznych, sztywniejszych protektorów, co sprawia, że przylegają do ciała i właściwie nie ma szansy na to, żeby się przemieściły.
Dodatkowymi aspektami ochronnymi są: plastikowe slidery na barkach, suwak do spięcia ze spodniami (alterantywnie można przypiąć dwoma elastycznymi paseczkami na napy, ale postrzegam je jako mało wygodne w codziennym użytkowaniu, gdy często zdejmuje się kurtkę), oraz kieszeń na perforowany ochraniacz pleców poziomu 2.
Dwie kieszenie wewnętrzne (jedna na suwak, druga na rzep), oraz dwie boczne (na suwaki) są według mnie wystarczające.

Choć ze względu na gęstość materiału, z zewnątrz tego nie widać, kurtka jest w całości wykonana z meshu i nie stanowi niemal żadnej bariery dla wiatru. Gdy zrobi się chłodniej, można wpiąć dołączoną w zestawie, wiatroszczelną membranę.

W kwestii jakości, kurtka robi bardzo dobre wrażenie. Po sezonie używania, pisząc tę opinię, zauważyłem jedynie, że na długości 3cm puścił mi szew łączący końce ściągacza w jednym z mankietów. Szwy dookoła trzymają się nienagannie, a ten nie pruje się dalej, a do tego jest to rzecz łatwa w naprawie i nie wpływa na bezpieczeństwo, więc nie obniżę za to oceny. Ściągacze wciąż zachowują się jak nowe. Trzeba mieć jedynie na uwadze jeden aspekt, o którym napiszę na końcu.
Nie miałem w niej wywrotki, więc nie mogę dokonać praktycznej oceny ochrony, choć gęstość materiału budzi zaufanie, przynajmniej spośród innych kurtek meshowych, a ochraniacze pewni przylegają do ciała.

Widziałem gdzieś opinie, że paski mocujące membranę lubią się z niej wypruć na rękawach. Jest to spowodowane tym, że przy zdejmowaniu kurtki, membrana zaczepia się o rękę i ciągnie za te troczki. Po dłuższym użytkowaniu w ten sposób, rzeczywiście może wystąpić taki problem. Ja jednak, z racji że jest to kurtka typowo letnia, używałem membrany sporadycznie i nigdy jej nie wpinałem, bo i tak demontowałem ją po zakończonej jeździe, a do tego traktowanie jej osobno od kurtki jest po prostu wygodniejsze.
Nie zdarzyło mi się jechać w deszczu, więc nie mogę ocenić wodoszczelności membrany. Nie czekam jednak na deszcz przed napisaniem tej recenzji, bo i tak, w takim przypadku założyłbym zewnętrzną kurtkę przeciwdeszczową, która ma wysoki kołnierz (więc nie powinno mi się nic nalać), sięga o wiele dalej, niż membrana i pozwoli na zachowanie suchości rzeczy w kieszeniach.

Podsumowując, kurtka jest niesamowicie wygodna i przewiewna, a do tego elegancka i dobrze wykonana. Jest też dość droga i przyznam, że w tej cenie mogłaby mieć już protektor pleców w zestawie.


UWAGA: trzeba bardzo uważać przy obchodzeniu się z wszelkimi rzepami (na rękawicach, butach przy ich wiązaniu, etc.), bo bardzo łatwo zahaczyć nimi o któryś ze ściągaczy, co powoduje jego brzydkie zmechacenie.

Dodaj własną opinie

Twoje imię/nick

Tytuł opinii

Ocena Ogólna

Twoja opinia

Przepisz kod
kod  

ZAŁĄCZ ZDJĘCIA


Ostatnio dodane opinie