NOWOŚĆ Rebelhorn Hiker III

NOWOŚĆ Rebelhorn Hiflow IV

NOWOŚĆ Macna Bastic Air
9
OPINIA Macna Event

NOWOŚĆ RACER Victory 2 GTX

NOWOŚĆ Honda NT 1100 DCT 2021-

NOWOŚĆ Honda NT 1100 2021-
2
OPINIA IXS Sonar
8
OPINIA Alpinestars Andes Drystar
1
OPINIA Łańcuchy Bonyfish

NOWOŚĆ Macna Corridor RTX
Mamy już 19874 opinii o produktach motocyklowych!
Uchwyty GPS mocowania na motocykl
R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Honda usprawnia popularne modele CB 500F, CBR 500R i CB500X na 2022 rok

Wysłany 21 wrzesień 2021 16:09 przez Komentarze: 0


Niezwykle popularne modele Hondy CB500F, CBR500R i CB500X otrzymały w roczniku modelowym 2022 unowocześnione silniki i podwozia, dzięki czemu jeszcze bardziej zwiększy ich atrakcyjność zarówno wśród młodych, jak i doświadczonych motocyklistów.

Nowe widelce Showa 41mm SFF-BP USD, przejęte z czterocylindrowych modeli średniej wagi CB650R i CBR650R, są najważniejszymi elementami nowego przedniego układu zawieszenia, zapewniającymi lepsze prowadzenie. Są one teraz dopasowane w modelach CB500F i CBR500R do lżejszych aluminiowych felg o ramionach Y i współpracują z nowymi podwójnymi przednimi tarczami typu wave o średnicy 296 mm oraz radialnie montowanymi zaciskami Nissin. CB500X zaprojektowany z myślą o wyprawach ma te same nowe hamulce i zawieszenie, które posiadają modele siostrzane, jednak charakteryzuje się większym skokiem przedniego zawieszenia i lżejszym, większym 19-calowym przednim kołem.Wszystkie trzy radosne, a przy tym oszczędne maszyny wyposażone są w nowy, lżejszy wahacz, o sztywniejszej akcji rotacyjnej, jednak mniejszej sztywności bocznej, co poprawia prowadzenie i osiągi na zakrętach. Mocny silnik o pojemności 500 cm3, będący sercem każdej z trzech maszyn, osiąga maksymalną moc 47,6 KM (35 kW) dopuszczalną dla kierowców z prawem jazdy kategorii A2, jednak rocznik modelowy 2022 zyska nowe ustawienia PGM-FI, które poprawią charakterystykę i odczucie momentu obrotowego.

Model bezowiewkowy CB500F otrzyma w roczniku modelowym 2022 trzy nowe, żywe kolory: Pearl Smoky Gray, Mat Axis Gray Metallic i Pearl Dusk Yellow, natomiast sportowa CBR500R będzie dostępna w nowym kolorze Mat Gunpowder Black Metallic, z rzucającymi się w oczy nowymi grafikami, podkreślającymi jej wyścigowe dziedzictwo. Model CB500X otrzyma  na rok 2022 dwa nowe kolory: Mat Gunpowder Black Metallic i Pearl Organic Green. Wszystkie trzy motocykle będą również dostępne w klasycznej kolorystyce Hondy Grand Prix Red.Kompaktowe wymiary i przyjazne maniery tria „pięćsetek” sprawiają, że są on łatwe do opanowania, do jazdy i jej doskonalenia. Jednocześnie jest to prawdziwa fabryka przyjemności dla wszystkich, którzy szukają weekendowej rozrywki, niezależnie, czy przesiadają się z motocykla klasy 125, czy też ze znacznie większego jednośladu.

Honda sprzedała w Europie ponad 106 000 egzemplarzy maszyn z tria CB/CBR od ich wprowadzenia w 2013. roku. Każdy z modeli zajmuje swoje miejsce w odrębnej grupie bogatej linii produktów Hondy. „Roadster” CB500F stanowi prawie połowę sprzedaży całej trójki, przedstawiciel świata wyścigów CBR500R – 18%, a w segmencie adventure 35% stanowi CB500X. 

Badania Hondy, przeprowadzone na reprezentatywnej próbie, wykazują atrakcyjność tych trzech maszyn w różnych grupach klientów. Aż 45% właścicieli CB500F i 37% właścicieli CBR500R to początkujący kierowcy, z czego odpowiednio 45% i 60% nie przekroczyło 34 roku życia – świadczy to o ważnej roli modeli we wprowadzaniu nowych motocyklistów do świata jednośladów.

Z drugiej strony, ponad 75% właścicieli CB500X to doświadczeni kierowcy, a kolejne 15% przyciągnęły do świata motocykli wszechstronność i atrakcyjność kompaktowego przedstawiciela klasy adventure, o stylistyce off-road, zawieszeniu o długim skoku i wyprostowanej pozycji kierowcy.Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)