Mamy już 12569 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Prawo jazdy kat. B także na motocykl?

Wysłany 23 kwiecień 2014 10:04 przez Komentarze: 6

Prawo jazdy kategorii B na motocykl
Wszystko wskazuje że tak właśnie będzie. Sejmowa komisja infrastruktury przygotowała odpowiednie zmianę w ustawie, dzięki którym kierowcy posiadający prawo jazdy kategorii B od co najmniej 3 lat będą mogli poruszać się jednośladami.

Według nowych zapisów ustawy posiadacze kategorii kierowcy samochodów będą mogli kierować jednośladami o pojemnośći silnika do 125cm3 i mocy maksymalnej nie przekraczającej 11kW(15,95KM), czyli takimi jakie określa kategoria A1. W ustawie jest jednak zapis że jednoślad będzie wyposażony w skrzynie automatyczną, co oznacza że chodzi jedynie o mocniesze skutery. Niewykluczone jednak że przy pracach nad ustawą ten zapis ulegnie zmianie i posiadacze kategorii B będą mogli cieszyć się możliwością ujeżdżania maszyn z manualną skrzynią. 


Piotr
Uważam że to powinno obejmować również jednoślady do 125 cc z manualną skrzynią .

damian
moim zdaniem nie powinno tak być wiele osob jezdzi samochodem a motocyklem nigdy z zyciu nie jezdzilo

Asp
Może by tak przy okazji TIRA zalegalizować na "kat.B" ? :D

Łukasz
Patrzcie z szerszej perspektywy - im więcej motocykli/skuterów tym więcej kierowców będzie uważać i zwracać na nas uwage. Motocykle do 15KM to nie sportowe 600tki czy litry - w sam raz do nauki jazdy, a mając kategorie B kierowca ma dużo lepszy start i zna warunki drogowe od świeżaka który właśnie zdał kategorie A1 i ma zerowe doświadczenie na drodze.

Adi
Skoro można 50cm jeździć na dowód to czemu nie? Więcej motorów - większa kultura jazdy.

Maciek
Panowie, może tu mi ktoś odpowie. Wiecie może jakie motocykle spełniają wymogi na kategorie B? Chciałbym kupić motocykl za ok. 5-8 tys z automatyczną skrzynią biegów, ale nie wiem jakie modele spełniają warunki. Będe wdzięczny za odpowiedzi.


Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)