Mamy już 13048 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

AGV prezentuje LCD-Tint - Szyby ściemniające się po naciśnięciu jednego przycisku!

Wysłany 04 marzec 2015 09:03 przez Komentarze: 2


Przyciemniane szyby w kasku wyglądają doskonale i chronią przed słońcem, niestety przegrywają jeśli chodzi o praktycznosć - wiele osób wozi ze sobą zwykłą przezroczystą szybe. Częściowym rozwiązaniem problemu są szybki i pinlocki fotochromatyczne, które ściemniają się i rozjaśniają w zależnosci od warunków oświetleniowych.

Rozwiązanie to jednak nie jest wolne od wad - szybki te nie dość że potrzebują czasu na zmianę zabarwienia to wieczorem potrafią nie do końca działać jak należy, dlatego producenci pracują nad kolejnymi rozwiązaniami. Jednym z nich jest zaprezentowana przez AGV podczas targów SWISS-MOTO szybka nazwana LCD-Tint, czyli szybka która zmienia zabarwienie pod wpływem impulsów elektrycznych. Dzięki takiemu rozwiązaniu za pomocą jednego przycisku w mgnieniu oka możemy ustawić pełne przyciemnienie, lekkie przyciemnienie lub wyłączyć je całkowicie.

Szyby elektrochromatyczne AGV będą dostępne w modelach Pista, Corsa oraz GT Veloce. Szybka posiada baterie umieszczoną przy przycisku do przełączania, któa pozwala na pracę przez 12h w trybie przyciemnienia i 50 h w trybie przezroczystego ekranu. Ładowanie baterii ma się odbywać z portu USB i trwać do 2h. Cena za szybke została ustalona na 200 Funtów, a poniżej możecie zobaczyć jak działa taka szyba(możecie zacząć oglądać od 1:15).

Paweł
Genialne! Szkoda tylko że kosztuje tyle co dobry kask.

cbr
Nie wiem czy takie drogie - wychodzi troche powyżej 1000 PLN a zastępuje dwie szyby. Ciekawe jak wygląda szyba jak skończy się bateria.


Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)