Forum moto-opinie.info
Ostatnie newsy
  Dołącz do nas na facebooku

Bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)

DJI OSMO Action czy Gopro 7 black


05-29-2019, 14:13:52
Gość

Gość(Patryk)
Witam

Cena z goła podobna, czytam, oglądam porównania i nadal nie wiem :( Co sądzicie o tych kamerkach?

Lewa

06-05-2019, 21:03:30
Gość

Gość(DarkRider)
Wybór jest prosty - kąt nagrywania Gopro 7 black - 170 stopni. Kąt nagrywania OSMO to tylko 140 stopni. Przy stabilizacji OSMO obcina jeszcze 20%, a Gopro 7 black tylko 10%. Poza tym kolory z Gopro są żywsze i po prostu ładniej to wszystko wyglądają.

07-26-2019, 13:39:01
Gość

Gość(Ekspert)
Tylko Gopro 7 - to już 7 wersja i nie cierpi na chorobyh wieku dziecięcego. DJI używa starego kodeka H264, gopro ma już 265 - mniejsze pliki na karcie i więcej można nagrać. Stabilizacja w DJI ucina więcej obrazu i podobno pojawiły się już pierwsze problemy z parowaniem ekranu + ogromne lagi na przednim wyświetlaczu. Moim zdaniem wybór jest prosty.

09-24-2019, 11:12:54
Gość

Gość(IBurner)
"to już 7 wersja i nie cierpi na choroby wieku dziecięcego" - czyli zawieszanie się przy 4K@60, wyłączanie z powodu przegrzania w w/w trybie to nie jest choroba tylko norma
Byłem bliski kupna GPH7B, aż coś mnie tknęło i zajrzałem na ich forum. Codziennie nowe posty - o zawieszaniu, o przegrzewaniu, o wyłączaniu z powodu przegrzania. O ile pamiętam, to kamerka sportowa, tak? Zatem jak coś się nie nagra z w/w bolączek to szlag trafił to co chcieliśmy nagrać - to nie muzeum, że się cofniemy do poprzedniej sali i nagramy jeszcze raz. Forum GP to jedno, oglądam kilka vlogów - rower, narty - ich autorzy używają GPH7 i potwierdzają to, o czym w żadnej recenzji nie przeczytacie. Odkąd GoPro stało się wodoodporne bez obudowy, to pojawił się problem przegrzewania. Dodanie kodeka h265 jeszcze bardziej pogorszyła sytuacje - mocniej kompresuje kosztem większego obciążania procka.
Co do DJI OA - kupiłem finalnie, żałuję, że nie mam GPS'a (szybciej robiłbym overlay'e na video) - ale - nigdy się nie zwiesiła, nie wyłączyła - a o to chyba chodzi w sprzęcie by działał niezawodnie.


09-24-2019, 21:48:31
No cóż, Gopro używam od 4 black - pominąłem jedynie 6, która jak dla mnie nie wnosiła zbyt wielu nowości i jeszcze nigdy nie udało mi się przegrzać kamery do tego stopnia, żeby się wyłączyła. Może to kwestia tego, że na motocyklu zawsze jest strumień powietrza, który chłodzi kamerę. Zdarzało się że jeździłem w temperaturach 37 stopni w pełnym słońcu i też nic. Tak więc przegrzewanie Gopro to chyba nie problem motocyklistów. Dodam że nigdy nie schodzę poniżej 4k/30 kl/s. W Hero 7 jest to zawsze 60 kl/s.

Co do wieszania Hero 7 - owszem, to jest fakt, a może raczej był. Wraz z najnowszym firmware nie spotkało mnie to jeszcze ani razu. Wygląda na to, że problem był typowo softwareowy i Gopro sobie poradziło.

Nie będe mówił, która kamerka jest lepsza czy gorsza Nie miałem OSMO, ale jak dla mnie pierwsza sportowa kamera DJI to próba dogonienia Gopro 7 Black. Gdyby DJI pokazało coś więcej od Gopro - np. w kwestii nagrań nocnych, jakości obrazu - na pewno bym ją rozpatrywał, ale póki co dla mnie nr. 1 to Gopro. No i 1 października będzie premiera Gopro 8 Black, tak więc poprzeczka będzie podniesiona jeszcze wyżej.Dodaj odpowiedź

Szybka odpowiedź
Wysyłasz jako gość Dostępne opcje: LogowanieLogowanie RejestracjaRejestracja
Przepisz kod kod :  
Twój nick/nazwa wyświetlana

WiadomośćWięcej...