NOWOŚĆ Castrol Silicon Spray
9
OPINIA Lazer Paname
6
OPINIA Pirelli Scorpion Trail 2
9
OPINIA Rebelhorn Spark
4
OPINIA KTM 390 Adventure

NOWOŚĆ BMW K1600 B
10
OPINIA Suzuki GSX-S 1000 GT
5
OPINIA Shark Spartan RS
10
OPINIA Honda CRF 1100 L Africa Twin Adventure Sports

NOWOŚĆ BENELLI Leoncino 800 Trail 2023-

NOWOŚĆ GAERNE G-ROCKET
Mamy już 21797 opinii o produktach motocyklowych!
Uchwyty GPS mocowania na motocykl
R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy
Get it on Google Play Moto-Opinie w App Store
Opinie
Pytania i dyskusje
Filmy
Testy i recenzje
Dodaj opinie


Motocyklowy FAQ - Pytania i dyskusjeZdjęcia przedmiotu

(Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć)

Ocena
użytkowników 
10.00 / 10

(Na podstawie 0 opinii)

+NAPISZ SWOJĄ OPINIE


Krótki opis produktu
Wymiana sprężyn w zawieszeniu?
Gość
5
Głosy
Głos na plus
Głos na minus

Cześć
Moje pytanie dotyczy Bandita ale pewnie też każdego innego moto. Czy jeśli zmienię sprężyny w zawieszeniu na twardsze to będzie on się lepiej prowadził w zakrętach? Jakie sprężyny polecacie - zależy mi właśnie na lepszej skrętności i żeby chętniej się kładł w winkle.

Odpowiedzi użytkowników
D21h4d
1
Głosy
Głos na plus
Głos na minus

Zmień olej. Wtedy najtaniej zmienisz charakterystykę zawiasu. Tylko nie przesadz z gęstością bo wylezue uszczelniaczami.

Gość
0
Głosy
Głos na plus
Głos na minus

Dzięki za radę - mam zmieniony olej na 15W, ale wielkiej zmiany to raczej nie odczułem. Myśle że sprężyny powinny załatwić temat bardziej kompleksowo tylko pytanie czy progresywne czy może liniowe?

Kviatkow
3
Głosy
Głos na plus
Głos na minus

Tylni amortyzator ma regulacje względem wagi i prędkości (lekki kierownik/jazda w mieście - miękki | ciężki kierownik/jazda autostrady - twardy) jeśli masz pewność, że amortyzator jest wyrypany dobrze wymienić olej i sprężynę jeżeli osiadła. Natomiast jeżeli w nakedzie chcesz wymieniać tylni amor na twardszy niż fabryka to współczuję jazdy na codzień i wątpię czy polepszy to osiągi motocykla. A jeśli tylni amor jest w dobrym stanie a nie pasuje Ci w nim łykanie winkli to proponuję zmienić motocykl a nie szukać rozwiązania w obecnym.

Gość
0
Głosy
Głos na plus
Głos na minus

Ja mówię o przednim zawieszeniu, tył jakoś mi nie przeszkadza - mam ustawiony idealnie. Motocykl mam również sportowy, ale Bandita używam do turystyki - mniej plecy bolą i jak uda się nieco poprawić fabrykę to czemu nie. Wolałbym jednak jakby się wypowiedziały osoby, które wymieniły sprężyny - np. na progresywne albo po prostu inne twardsze :)

Kviatkow
1
Głosy
Głos na plus
Głos na minus

Ja osobiście nie wymieniałem, natomiast przerabiałem temat z moim mechaniorem. Powiem Ci tak jak on mnie - jak masz hajs to wrzuć progresywne będą się sprawowały lepiej niż ori natomiast ta różnica nie będzie dla Ciebie odczuwalna. Sam od siebie nie powiem bo się nie zdecydowałem. Jak wymienisz lub zmienisz daj znać 👍🏻

Dodaj swoją odpowiedź

Autor
Odpowiedź

Przepisz kod
kod