NOWOŚĆ OXFORD Warrior 2.0

NOWOŚĆ INNOVV K5 - wideorejestrator motocyklowy z 2 kamerami przód + tył

NOWOŚĆ Nolan N-COM B902 X

NOWOŚĆ Zontes Z2 125

NOWOŚĆ NOLAN N-COM B902L R

NOWOŚĆ Torba na siedzenie motocykla Qbag ST07

NOWOŚĆ Forma Swift DRY

NOWOŚĆ Gogle LEATT VELOCITY 6.5

NOWOŚĆ Cross X-MOTOS XB-38 140 cc
6
OPINIA Uchwyt AA99931 typu Ram-Mount
9
OPINIA Dunlop RoadSmart 3
Mamy już 20986 opinii o produktach motocyklowych!
Uchwyty GPS mocowania na motocykl
R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy
Get it on Google Play Moto-Opinie w App Store
Opinie
Pytania i dyskusje
Filmy
Testy i recenzje
Dodaj opinie


Motocyklowy FAQ - Pytania i dyskusjeZdjęcia przedmiotu

(Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć)

Ocena
użytkowników 
10.00 / 10

(Na podstawie 0 opinii)

+NAPISZ SWOJĄ OPINIE


Krótki opis produktu
Podróbki produktów motocyklowych - fakty czy mit
Zibi
9
Głosy
Głos na plus
Głos na minus

Tak stoję przy zakupie Motula 5100 i zastanawiam się na ile podróbki olejów to fakt, a na ile ściema sprzedawców, żeby narzucić większą marże. Spotkał się ktoś z was faktycznie z podróbkami olejów Motula?

Odpowiedzi użytkowników
Gość
5
Głosy
Głos na plus
Głos na minus

Kumpel kupił Motula na allegro od gościa to miał brązowy kolor i nie pachniał. Butelka była identyczna jak oryginał ale z tego co wiem to nowe podróbki mają nawet ten sam zapach. Gdzieś te tiry z przemycanym olejem ze wschodu trafiają.

Gość
4
Głosy
Głos na plus
Głos na minus

Za https://motofocus.pl/informacje/nowosci/64944/podrabiali-oleje-silnikowe-i-wprowadzali-do-obrotu-to-nie-pierwszy-przypadek Przypadków falsyfikowania olejów silnikowych w ciągu kilku ostatnich lat jest dużo. W Polsce zazwyczaj proces produkcji podróbek ogranicza się do jednej marki oleju, w Rosji natomiast pewna grupa przestępcza rozszerzyła działalność na niespotykaną dotąd skalę, ale po kolei. W roku 2009 policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali grupę czterech osób, które podrabiały olej silnikowy znanej marki. Nielegalny olej trafiał do hurtowni i klientów detalicznych. Na miejscu zatrzymania znaleziono również gotowe, podrobione etykiety producenta oleju. Szacuje się, że z tego tytułu marka poniosła straty w wysokości miliona złotych. Gorzej było w Katowicach. W 2012 roku do CBŚ dotarły informacje o grupie przestępczej ze Śląska, która jako legalnie zarejestrowana firma, sprzedawała podrobiony olej silnikowy – w hurtowych ilościach. Olej był dystrybuowany w 200 litrowych beczkach z logiem popularnej firmy olejowej. Zlikwidowano wtedy całą linię produkcyjną i magazyn. Policjanci podczas zatrzymania prezesa firmy oraz dwóch wspólników odkryli 12 tysięcy litrów oleju, przygotowanego do wypuszczenia na rynek. Oprócz tego znaleziono m.in. pojemniki, kapslownice, kapsle, etykiety z logotypem i inne narzędzia niezbędne do procesu produkcji opakowań.

Gość
1
Głosy
Głos na plus
Głos na minus

Po tym jak kolega kupił okazyjnie łańcuch DIDa VX, który rozleciał się po tysiącu kilometrów - TAK, są na rynku podróbki :)

wixa
2
Głosy
Głos na plus
Głos na minus

https://www.driven2automotive.com/blog/how-to-spot-fake-ngk-cr9eix-iridium-ix-spark-plugs-2018/ https://www.driven2automotive.com/blog/how-to-spot-fake-denso-iridium-power-spark-plugs-2017/ Trzeba uważać,sporo podróbek na rynku.

wujek
1
Głosy
Głos na plus
Głos na minus

Ja żeby nie trafić na podróbki kupuję Hyundai XTeer. Olej bardzo dobry, dba o silnik jak mało który. Nie spala się w trakcie jazdy. Jeśli się wahacie czy podróba czy nie to polecam mój na bank nie podróba

Dodaj swoją odpowiedź

Autor
Odpowiedź

Przepisz kod
kod