NOWOŚĆ Course Raider 2.0
10
OPINIA Shima Caliber

NOWOŚĆ Buse B56
9
OPINIA Kymco X-Town 125i

NOWOŚĆ Kombinezon przeciwdeszczowy Biketec Raintec

NOWOŚĆ Spidi Track Wind Replica

NOWOŚĆ AXO Talon

NOWOŚĆ Dainese Aero Evo D1

NOWOŚĆ Ixon RS Circuit HP

NOWOŚĆ Spidi Carbo 1

NOWOŚĆ Dainese Full Metal RS
Mamy już 18467 opinii o produktach motocyklowych!
Uchwyty GPS mocowania na motocykl
R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy
Get it on Google Play Moto-Opinie w App Store
Opinie
Pytania i dyskusje
Filmy
Testy i recenzje
Dodaj opinie


Motocyklowy FAQ - Pytania i dyskusjeZdjęcia przedmiotu

(Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć)

Ocena
użytkowników 
3.00 / 10

(Na podstawie 0 opinii)

+NAPISZ SWOJĄ OPINIE


Krótki opis produktu
Oc motocykla
Gość
9
Głosy
Głos na plus
Głos na minus

Czytam w Google ale mało co pisze o moto, mianowicie chcem wstawić moto do garażu i nim nie jeździć, tylko zostawić sobie, czy muszę płacić oc, w garażu nie grozi mu wypadek, stoczenie czy uszkodzenie innego pojazdu, garaż stoi na prywatnej posesji, więc skoro nie będę jeździł po co płacić oc, jak to zrobić?

Odpowiedzi użytkowników
Michał
4
Głosy
Głos na plus
Głos na minus

Każdy zarejestrowany pojazd musi być objęty obowiązkowym ubezpieczeniem oc. Fakt nie użytkowania nic nie zmienia w tej materii. Przy sprzedaży pojazdu obowiązek zachowania ciągłości ubezpieczenia przechodzi na nowego właściciela. Jedynie po zezłomowaniu pojazd się wyrejestrowuje i nie opłaca się OC, ale oczywiście taki pojazd jest tracony bezpowrotnie. W kwestii OC przepisy są bezwzględne i przy braku opłaconej polisy fundusz gwarancyjny na 100% prędzej czy później do tego dojdzie i nałoży grzywnę. Dla motocykli jest ona i tak bardzo łagodna w porównaniu z innymi pojazdami i wynosi maksymalnie 1/3 płacy minimalnej brutto, więc około 860zł na ten moment, a za spóźnioenie się z ubezpieczeniem choćby jeden dzień grzywna wynosi 20% tej kwoty. Jest jeden wyjątek od zasady ciągłości ubezpieczenia, są z niej zwolnione pojazdy zarejestrowane jako zabytkowe i wpisane do krajowego rejestru zabytków. Działa to w ten sposób co opisałeś, czyli gdy nie używasz motocykla nie wykupujesz polisy. Kiedyś widziałem nawet oferty ubezpieczenia takich pojazdów na nie pełny rok np. trzy miesiące. Aby można było zarejestrować pojazd na zabytkowy trzeba spełnić następujące warunki: motocykl ma przynajmniej 30 lat w przypadku pospolitych pojazdów. Minęło 15 lat od zakończenia jego produkcji. Ma minimum 75 proc. oryginalnych części. Jeśli spełniamy te warunki to jeszcze sporo dodatkowej "papierologii" przed nami, ale później można cieszyć się wynikającymi z tego przywilejami. W każdym innym przypadku grozi Ci grzywna, która wkrótce pewnie znów urośnie więc jeśli masz w planach jakieś kombinacje z OC to trzymaj rękę na pulsie.

Zaba
2
Głosy
Głos na plus
Głos na minus

Czy pozostaje kupować najtańsze gole oc, Mo to ma 22 lata, produkcja skończyła się w 1999, myślałem że z moto jest trochę inaczej, trochę bezsensowne przepisy, trodno trzeba z tym żyć, dzięki za odpowiedź.

Gość
3
Głosy
Głos na plus
Głos na minus

Nie ma co płakać - najtańsze OC do motocykla to 120 PLN na rok. Gorzej jakbys chciał kolekcjonować samochody. No i odpada Ci koszt przeglądu technicznego - jeśli moto stoi to nie musisz go robić.

Kiki
2
Głosy
Głos na plus
Głos na minus

120zl Ci szkoda?

Żaba
2
Głosy
Głos na plus
Głos na minus

120 mi nie szkoda, teraz place 200 z nw i asistans opony holowanie i brak wachy, nawet nie patrzyłem jakie jest naj oc, ale z tym przeglądem to pewne.

Kviatkow
2
Głosy
Głos na plus
Głos na minus

Fakt, że koszt ubezpieczenia Moto nie jest duży. Nie bardzo rozumiem (bo nie napisałeś) po co Ci w takim razie to Moto skoro nie zamierzasz nim jeździć ? Jeśli masz do niego jakiś sentymentem lub chcesz z niego zrobić jakiś stolik czy kwietnik to nie wiem jak teraz ale kiedyś można było w takim przypadku wyrejestrować pojazd jeśli udowodnisz że zmieniło się jego przeznaczenie i nie będzie już pojazdem. Musisz się zorientować - najlepiej podejrzewam poprostu wykonać telefon do urzędu i zapytać, to nie boli ;) pozdrawiam.

Mary Loo
2
Głosy
Głos na plus
Głos na minus

Gość ma pewnie starszy motor, chciałby się 2x na zlot dopyrkać, ale żal mu 120zl na OC, bo mało jeździ. Rybki albo akwarium!

Dodaj swoją odpowiedź

Autor
Odpowiedź

Przepisz kod
kod