10
OPINIA LEXIN LX-FT4
1
OPINIA Ruroc Atlas
9
OPINIA KTM 890 Duke
9
OPINIA CFMoto 450 MT
1
OPINIA Romet ZXT 125
moto-opinie.info


Opinie Aktualności Miejsca i trasyKnox Aegis 8 Race


10.00 / 10

(Na podstawie 1 opinii)

+NAPISZ SWOJĄ OPINIE

 • Pobierz najlepszą aplikacje motocyklową na Androida lub iOS. Znajdź ludzi do wspólnej jazdy, sprawdź najbliższe zlot, dziel się swoimi motocyklowymi fotami z trasy! 🙃

  Get it on Google Play
  Moto-Opinie w App Store- Zaprojektowany aby idealnie pasował do wszystkich wielkości pleców od męskich, damskich i dziecięcych.
- Cienka konstrukcja jest niewidoczna, nawet pod obcisłą sportową skórzaną kurtką.
- IPS system dla idealnego dopasowania i idealnej pozycji.
- Wykonany z termoplastycznej gumy dla najlepszego pochłaniania uderzeń nawet wielokrotnych.
- Zatwierdzony przez Certyfikat Europejski poziom drugi wg EN1621-2:2014
- Możliwość dołączenia protectora klatki piersiowej

Forum Knox Aegis 8 Race


  Aktualnie nie ma żadnych pytań i dyskusji odnośnie produktu.
  Kliknij w przycisk poniżej, aby dodać własne pytanie.

  +ZADAJ WŁASNE PYTANIE

Opinie motocyklistów
Pozytywne: 100%
Neutralne: 0%
Negatywne: 0%

Głosy: 13   Przydatna opiniaPrzydatna Nieprzydatna opiniaNieprzydatna
10
Bardziej informacja, niż ocena
06.22.2019 22:13:25

Chciałbym dodać ten wpis bardziej jako informację dla osób szukających, niż jako opinię. Spowodowane jest to tym, że po pierwsze posiadam tego żółwia od niedawna (2 czy 3 jazdy próbne po ulicy), a po drugie nie do końca czuję się kompetentny do oceny, jako że wcześniej korzystałem jedynie z niskiej jakości żółwia, oraz wysokiej jakości, ale wkładek. Pozwolę sobie zatem na opisanie poszczególnych kategorii, ale nie przydzielę im gwiazdek. Całość dostaje 10, bo chwilowo nie widzę problemów. Jeśli znajdę takowe, zmienię opinię całościową.

Na wstępie nadmienię, że produkt ten posiada certyfikację poziomu drugiego.
Wybrany przeze mnie rozmiar (8 Race) ma 60cm długości (tyle powinno wyjść od kręgu Th1 do końca kości ogonowej w pozycji wyprostowanej). Knox każe w jakiś dziwny sposób się mierzyć (od pasa do ramion, cokolwiek to znaczy) i dlatego podają długość 50cm.

Komfort
Kupiłem ten model głównie ze względu na możliwość regulacji wysokości pasa, oraz zapięcia szelek na krzyż (żeby się nie zsuwały z ramion). Poza tym mogę nadmienić, że jest on gruby i dość ciężki. Gdy w kombinezonie jest jedynie minimalna ilość zapasowego miejsca w korpusie, może być problem z wpasowaniem go, więc polecam przymierzyć. Na upartego, może można jeździć ze zdemontowaną wyściółką, co obniży jego grubość, ale nie próbowałem.
W tej sekcji mogę nadmienić, że z racji grubości, łatwo podciąga się przy zakładaniu kombinezonu, jednak dzięki masie udaje się go względnie łatwo zepchnąć niżej, czy to ręką od góry, czy głową w kasku. Nie zauważyłem tendencji do podciągania się podczas jazdy. Jeśli zauważę po wizycie na torze, na pewno dam znać.
Osobiście mam mieszane uczucia po przejściu z cieńszej wkładki (Spidi Warrior, też poziomu 2), zwłaszcza jeśli chodzi o konieczność poprawiania po założeniu, ale coś za coś - na pewno pokrywa większą powierzchnię niż wkładka, a jest zauważalnie tańszy, niż samodzielny Warrior na szelkach.

Wentylacja
Zdziwiony jestem, ale rzeczywiście jest, działa. Nie wiem, na ile jest to zasługa otworów z tyłu kombinezonu, a na ile powietrza, które może wpada przez kołnierz, ale ruch powietrza na plecach jest wyczuwalny, więc wydaje mi się, że pod tym względem sprawuje się całkiem nieźle.

Jakość
Nie mam chwilowo zastrzeżeń, wydaje się solidny. Fajnie, że ma regulacje, wymienione na początku sekcji "Komfort". Dodatkowo ma jeszcze ochraniacze nerek na pasie. Pod względem ochrony, wzbudza moje zaufanie.

kaamos
Na torze też spoko się sprawuje. Nie jest to taki komfort, jak z wkładką, zwłaszcza przy ubieraniu się, ale podczas jazdy nie przeszkadza. Dodatkowo jest w nim chłodniej, bo rzeczywiście czuć ten przewiew na plecach (kombinezon ma tam pokaźne otwory wylotowe). Wkładka je chyba nieco blokowała.

Dodaj własną opinie

Twoje imię/nick

Tytuł opinii

Ocena Ogólna

Twoja opinia

Przepisz kod
kod  

ZAŁĄCZ ZDJĘCIA