NOWOŚĆ Shima Spark 2.0

NOWOŚĆ Shima Thomson Lady

NOWOŚĆ Klocki hamulcowe Nistal Blue Line
6
OPINIA FLM 3.0 Rider
8
OPINIA Kawasaki Versys-X 300
8
OPINIA Kawasaki Versys-X 300

NOWOŚĆ SYM GTS 125i

NOWOŚĆ Uchwyt motocyklowy SP Connect™ Moto Bundle

NOWOŚĆ Kombinezon przeciwdeszczowy REVIT Pacific 3 H2O
Mamy już 21022 opinii o produktach motocyklowych!
Uchwyty GPS mocowania na motocykl
R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Ty tylko nie włączyłeś kierunkowskazu, a on tylko zginął: Akcja edukacyjna białoruskiej policji

Wysłany 18 kwiecień 2016 22:04 przez Komentarze: 2

Chyba żadnego motocyklisty nie trzeba przekonywać co do tego jak istotne jest korzystanie z kierunkowskazów i lusterek. Niestety w przypadku przeciętnego kierowcy samochodu ta wiedza często wciąż jest obca, ale na szczęście są jeszcze miejsca, gdzie nie zapomina się o motocyklistach.

Policja w mieście Baranowicze na Białorusi w obwodzie Brzeskim znalazła bardzo oryginalny sposób, aby przypomnieć kierowcom samochodów, że motocykliści wracają na drogi i że z pozoru taka błachostka jak nie korzystanie z migaczy może zakończyć się dla motocyklisty fatalnie. Na jednej z dróg policja stworzyła imitację wypadku z udziałem motocyklisty. Na drodze został ustawiony motocykl oraz manekin w kasku imitujący zwłoki. Przed nim transparent z hasłem przewodnim akcji: "Ty tylko nie włączyłeś kierunkowskaz, a on tylko zginał".

Szef Białoruskiej Policji w mieście Baranbowicze Siergiej Zhitko - powiedział: Kilka dni temu w Mińsku miał miejsce straszny wypadek, w wyniku którego na miejscu zmarło dwóch motocyklistów. Chcemy zrobić wszystko co możliwe, aby zapobiec takim wydarzeniom. 

Cóż więcej dodać? Chyba pozostaje jedynie pogratulować Policji Białoruskiej tak rewelacyjnego pomysłu i mieć nadzieje, że w Polsce też kiedyś doczekamy się podobnych akcji, które nie tylko edukują, ale w dobitny sposób działają na wyobraźnie kierowców.

Źródło: http://auto.tut.by/news/road/492922.htmlMisiurudy
Można tylko pozazdrościć. Przy naszej negtywnej propagandzie wobec motocyklistów, zamiast takiej akcji byłyby zapewne wlane tony pomyj na użytkowników dwóch kółek z "oczywistą" tezą, że jechali zbyt szybko...

Cichy
W Opolu była kiedys podobna inscenizacja na jednym rądzie. Ludzie gapili sie nania i przez to były same dzwonytylko :-)


Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)