NOWOŚĆ Shima Spark 2.0

NOWOŚĆ Shima Thomson Lady

NOWOŚĆ Klocki hamulcowe Nistal Blue Line
6
OPINIA FLM 3.0 Rider
8
OPINIA Kawasaki Versys-X 300
8
OPINIA Kawasaki Versys-X 300

NOWOŚĆ SYM GTS 125i

NOWOŚĆ Uchwyt motocyklowy SP Connect™ Moto Bundle

NOWOŚĆ Kombinezon przeciwdeszczowy REVIT Pacific 3 H2O
Mamy już 21022 opinii o produktach motocyklowych!
Uchwyty GPS mocowania na motocykl
R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Zakup ochraniaczy pleców i poduszek powietrznych we włoszech będzie dofinansowany

Wysłany 17 październik 2016 23:10 przez Komentarze: 1

Ciekawe informacje docierają do nas z Włoch - tamtejszy rząd planuje w przyszłym roku zwracać 50% kosztów poniesionych na zakupy ochraniaczy pleców(popularnych żółwii) oraz innych ochraniaczy z poduszkami powietrznymi - np. kamizelek typu air-bag.

Pomysł taki wyszedł od przewodniczącego włoskiej Komisji Transportu - Vincenzo Garofalo oraz jego pracowników, którzy po przeanalizowaniu danych na temat wypadków motocyklowych doszli do bardzo istotnego wniosku - brak ochraniacza pleców zwiększa ryzyko ciężkich obrażeń ciała aż o 63%. Popularny "żółw" może uratować nas przed naprawdę ciężkimi następstwami wypadków motocyklowych tj. uszkodzenie kręgosłupa. 

Na sfinansowanie pomysłu potrzebne będzie 2,5 mln Euro, jednak rząd szacuje oszczędności z tytułu leczenia i opieki nad uczestnikami wypadków motocyklowych na 21 milionów euro. Pomysł włoskiego rządu jest oczywiście godny pochwały, ale chyba nie ta informacja jest dla nas najważniejsza - myślę, że te liczby przemawiają same za siebie i jeśli nie macie jeszcze ochraniacza pleców to na najbliższy sezon powinien znaleźć się na liście zakupów obowiązkowych. 


aziz Zainine
Jiboli libssa bach nso9


Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)