NOWOŚĆ Honda Pro GN4 10W40

NOWOŚĆ Kawasaki GPZ 550

NOWOŚĆ Shima Edge Vented

NOWOŚĆ Revit Mission
3
OPINIA Schuberth C4
3
OPINIA Schuberth C4
8
OPINIA Suzuki DR350 S/SH (1990-1994)
8
OPINIA Harley-Davidson® Pan America™ 1250
2
OPINIA Adrenaline Orcan - Kombinezon przeciwdeszczowy
5
OPINIA Eazi-Grip Pro Tank Grip
10
OPINIA Kawasaki Z900
Mamy już 20794 opinii o produktach motocyklowych!
Uchwyty GPS mocowania na motocykl
R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Rusza motocyklowa książka serwisowa online zupełnie za darmo!

Wysłany 18 luty 2017 21:02 przez Komentarze: 16


Jeśli w naszym portalu z pozoru nic się nie dzieje, nie licząc oczywiście opinii dodawanych przez Was, za które jesteśmy wdzięczni - nie oznacza to, że faktycznie nic się nie dzieje. Czasem oznacza to tylko tyle, że pracujemy intenstywnie nad czymś nowym i tak jest tym razem.

Przez ostatnie dwa tygodnie swój czas poświęcałem nad tym, aby oddać w Wasze ręce nowe ciekawe narzędzie jakim jest aplikacja web-owa, dzięki której będziecie mogli zupełnie za darmo prowadzić historię serwisową swojego motocykla. Każdy wie jak wygląda papierowa książka serwisowa, ale mamy 21 wiek i na pewno praktyczniejsze będzie rozwiązanie w postaci aplikacji działającej w chmurze z dostępem 24h na dobę z dowolnego miejsca oraz możliwością uploadu zdjęć i dokładnego opisu każdej czynności serwisowej - bez limitu znaków w papierowej rubryce. W najbliżsych planach jest także rozszerzenie aplikacji mobilnej moto opinie o bezpośrednie dodawanie wpisów do książki serwisowej, więc stay cool :) Żeby prowadzić historię serwisową dowolnej liczby motocykli lub innych pojazdów(skuter, quad, traktor czy samochód) wystarczy posiadać jedynie konto w naszym portalu :)

Czy warto prowadzić historię serwisową motocykla? To pytanie raczej retoryczne - przy sprzedaży każdy bardziej doceni motocykl, którego historia jest znana od lat i udokumentowana zdjęciami. Oczywiście wpisy serwisowe możecie udostępniać korzystając z odpowiedniej opcji. Żeby już nie przynudzać - adres do aplikacji to http://www.moto-opinie.info/ksiazkaserwisowa. Po zalogowaniu się za pomocą danych ze swojego konta w portalu Moto Opinie możecie dodać swój motocykl klikając w przycisk Dodaj nowy pojazd.  Po uzupełnieniu podstawowych informacji pojazd pojawi się na wybieralnej liście. Gdy już go wybierzemy aplikacja wczyta domyślnie jego dane - będziemy mogli dodać tam dokładniejsze informacje na temat naszego pojazdu. Za pomocą przycisków z lewej strony okna możemy przechodzić między zakładkami: Dane motocykla, Zdjęcia, Historia serwisowa oraz Notatki. Jak sami zobaczycie - jest to łatwie i intuicyjne. W zakładce zdjęcia możecie dodawać zdjęcia swojego motocykla, w notatkach jak sama nazwa wskazuje notować różne rzeczy - np. czas następnej zmiany oleju itd. Zakładka Historia serwisowa to najważniejsza część, która pozwala sprawdzić historię serwisową pojazdu. Wpisy serwisowe dodajemy przyciskiem + Nowa naprawa, + Eksploatacyjne (np. wymiana klocków, oleju), lub + Tuning (np. instalacja podgrzewanych manetek itp.
Po dodaniu wpisu możemy przeglądać historie. Jest ona wyświetlana w prawej części okna. Do każdego wpisu możecie dodawać swoje zdjęcia - w tej chwili cztery, ale będzie możliwość dodania ich więcej. Myśle że obsługa aplikacji nie przysporzy nikomu najmniejszego trudu, a jeśli macie pytania lub sugestie co zrobić, aby ulepszyć to narzędzie to proszę o komentarze tutaj.

Olek
Czegoś takiego brakowało! Cudo! :D

BuchuOEM
Przydała by się jakaś integracja z papierowymi książkami. Tzn wpis wpisem ale na papierze każdą, naprawę wymianę mam potwierdzoną pieczątką i podpisem zakładu. A tutaj każdy może pisać co chce i później sprzedawać motocykl z "bogatą historią". I jeszcze co w momencie sprzedaży maszyny, kasuję jego książkę? Zostawiam sobie na pamiątkę? Przecież nie przekaże nikomu mojego konta na moto-opinie... Tak, że to bardziej ciekawostka dla właściciela niż coś funkcjonalnego realnie ;)

Drzewo
Hej. To jest pierwsza wersja :) Historię moto będzie można przekazać innemu użytkownikowi, a wpisy z warsztatów to kwestia najbliższych tygodni :) Będziesz podawał tylko ID moto i warsztat mając konto będzie mógł wprowadzać wpisy do Twojego moto - będą one inaczej oznaczone.

TS
można by też pomyśleć (w przyszłości) o integracji z istniejącymi rozwiązaniami - np. nawigacje motocyklowe Garmina mają to wbudowane - aplikacja, w której tworzysz kategorie serwisowe (np. "smarowanie łańcucha", "wymiana przedniej opony", "wymiana oleju", itp.), a potem możessz dodawać wpisy zawierające datę, stan liczniika i komentarz (krótki, bo ok. 30 znaków max). Przy backupowaniu nawigacji mamy to w komputerze w postaci pliku sqlite, więc spoko dałoby sie zaimportować takie dane.

Matej
Dodajcie funkcję edycji wpisu :) pomyliłem się przy wpisywaniu i teraz nie mogę tego poprawić. A i do czynnośći serwisowych dodajcie do listy : -wymianę łożyska główki ramy -synchronizację przepustnic -synchronizacje wtrysków -wymianę opon Pozdrawiam

Drzewo
@Matej: OK. Dzisiaj będzie dodane :)

Drzewo
PS. Wpis możesz usunąć, a później dodać go od nowa. Wejdź w szczegóły :)

NooName
Witam . Mam kilka pytań . Jeżeli znudzi wam się prowadzenie książki , będzie małe zainteresowanie, serwer się zapełni,to: -Jak długo usługa będzie darmowa. -Jak długo będą przechowywane dane. -Jak będzie można odzyskać dane. -Jak utworzyć kopię zapasową. -

Drzewo
Książka będzie tak długo jak istnieje portal Moto Opinie, a zamykania go nie zamierzam :) Nie przewiduje też, aby książka kiedykolwiek miała być płatna. Dane nie zajmują wiele miejsca na serwerze. Tworzenie kopii zapaowej w xml oraz eksport do pdf jest przewidywany :) Po prostu muszę znaleźć czas na dodanie takich opcji.

Norbert
fajnie też było by wprowadzać koszty napraw oraz wymienionych części

Patryk
IMHO powinno być konto per motocykl, żeby wpidsy mogli robić też mechanicy i żeby można było przekazać konto motocykla przy sprzedaży.

Drzewo
Większość sugestii już zrealizowałem :) Wkrótce kolejne nowości :)

Smelbo
Skoro jest możliwość dodawania zdjęć to róbcie sobie zdjęcia rachunkow i wrzucajcie. Takie trudne?

Gość(aplikacja mobilna)
Czy książka będzie dostępna w aplikacji

Drzewo
Tak. Planuje integracje z aplikacją.

gość
Można zmienić tło ,stary już jestem jak i mój telefon nie widać tych czarnych napisów do założenia konta.


Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)