NOWOŚĆ Shima Solid PRO

NOWOŚĆ Fuchs Silkolene PRO 4 5W40 XP

NOWOŚĆ Alpinestars Raider Drystar

OPINIA Motul 7100 10W40 syntetyczny

OPINIA Rebelhorn Patrol

OPINIA Rebelhorn Patrol Long

NOWOŚĆ Moto Guzzi V9 Boober

NOWOŚĆ Fodsports V6 Pro

OPINIA Michelin Power RS

OPINIA Nolan N90-2

OPINIA Honda CB125F
Mamy już 17088 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

[AKTUALIZACJA] Aplikacja Motocyklowa Moto Opinie w zupełnie nowej odsłonie

Wysłany 15 sierpień 2018 12:08 przez Komentarze: 8

Jest już nowa odsłona aplikacji motocyklowej Moto Opinie :) Trochę trzeba było czekać, ale wydaje mi się, że było warto. Nowa aplikacja jest napisana zupełnie od nowa i zyskała wiele nowych funkcji.

Możecie między innymi rejestorwać i dzielić się trasami motocyklowymi, a także udostępniać swoją lokalizację - znajomym na moto, swojej żonie/mężowi albo dowolnej osobie.

Udostępnianie aktualnej pozycji!


Jedną z najważniejszych nowości jest możliwość dzielenia się TWOJĄ ZAWSZE AKTUALNĄ pozycją GPS. Jest ona aktualizowana na bieżąco i może przydać się w wielu przypadkach.

Jeździsz z grupą, pomyliłeś zjazd i rozdzieliliście się - teraz możesz wysłać link swojemu znajomemu, aby mogli do Ciebie przyjechać. Będą wiedzieli dokładnie gdzie się znajdujesz nawet jeśli aktualnie się przemieszczasz. Możesz także poprosić ich o linka do pozycji i sam ich odnajdziesz.

Może chcesz, żeby Twoja żona albo osoby bliskie w rodzinie mogły w dowolnej chwili zobaczyć gdzie jesteś i nie martwili się jeśli przeczytają np. o wypadku motocyklowym w okolicy?! Nic prostszego - wyśli SMSa z linkiem do swojej pozycji. Rodzina w każdej chwili będzie wiedzieć gdzie jesteś. 

Co więcej funkcja ta zużywa naprawdę minimalną ilość transferu danych - mniej niż jeden kilobajt danych na aktualizacje, więc możesz jej używać także za granicą bez obaw o koszty. Pozycja jest aktualizowana co 5 minut. 

Co oprócz dzielenia się pozycją? 


Oto ogólny changelog aplikacji:

- Zupełnie nowy interfejs użytkownika z rozwijanym menu zamiast belki przewijanej
- Dodana funkcja rejestrowania tras motocyklowych do plików GPX
- Mapa ciekawych miejsc wyświetla już punkty gastronomiczne, pola namiotowe i inne noclegi!
- Możliwość zmiany trybu wyświetlania mapy - normalna / teren
- Przeglądanie tras dodanych przez innych
- Dodawanie zlotów i wydarzeń bezpośrendnio z aplikacji
- Możliwość wyszukiwania miejsc na mapie
- Dodawanie nowych miejsc poprzez wybór ich bezpośrednio z mapy
- Wprowadzono ekran ustawień 
To tak z grubsza, bo miejszych i większych zmian jest jeszcze sporo. Wszystko zobaczycie po instalacji, a to jeszcze nie wszystko. Można powiedzieć, że dopiero początek - najwięcej czasochłonnej pracy już wykonałem, a wkrótce będe dodawać mniejsze i większe usprawnienia, żeby korzystanie z aplikacji było jeszcze przyjemniejsze - w drodze między innymi dodawanie zdjęć do miejsc, lista miejsc offline i sporo innych naprawdę fajnych rzeczy :)

Rejestrowanie tras motocyklowych i udostępnianie pozycji Rejestracja tras jest dziecinnie prosta. Po włączeniu aplikacji klikamy w przycisk z ikonką zegarów w prawym dolnym rogu, pojawi się ekran jak powyżej. Możemy w nim rozpocząć rejestrację trasy, włączyć pauzę lub zatrzymać rejstrację.

Po zatrzymaniu rejestracji trasa zapisywana jest do katalogu Pobrane - podkatalog Moto Opinie. Jeśli chcemy skorzystać z opcji udostępniania pozycji w trakcie jazdy wystarczy że w ustawieniach aplikacji ustawimy login i hasło do moto opinie, a przy starcie rejestracji trasy włączymy przełącznik "Udostępniaj moją lokalizację". 

Link z lokalizacją możemy uzyskać z ekranu głównego menu :) Pozycja aktualizowana jest co 5 minut jazdy. W przyszlości będziemy mogli zmienić ten czas w ustawieniach lub korzystać z udostępniania bez włączonej rejestracji trasy :)Rejestracja trasy trwa dopóki jej nie wyłączymy. Możecie nawet usunąć aplikacje z listy aktywnych apek w systemie, jednak nadal na pasku powiadomień będzie dostępna informacja na temat zapisie trasy. Po kliknięciu jej możemy wrócić do aplikacji i zatrzymać rejestrację.

Trasy można wysyłać również z aplikacji. Wystarczy skorzystać z przycisku z plusem w prawym dolnym rogu w zakładce TRASY MOTOCYKLOWE. 


Zapraszam do pobierania - wystarczy wpisać Moto Opinie w Google Play Store lub skorzystać z tego linka :) https://play.google.com/store/apps/details?id=com.moto_opinie.info&hl=pl[Aktualizacja z 24 sierpnia 2018]


Aplikacja doczekała się nowej wersji 2.4

- Dodana opcja wyświetlania podglądu miejsca na mapie
- Dodano przycisk dzielenia się trasą na Facebooku wprost z ekranu startowego
- Poprawki w interfejsie użytkownika


Gość
Gdzieś się straciło wyszukiwanie opini, które działało w poprzedniej apce :(

Gosc
Brawo!

Llol
Myslicie cos podzialac na iOS?

ak
A na Appstore jak nie było tak nie ma :(

Roni
W końcu jest aplikacja na moto, która rzeczywiście się przydaje. Reszta apek w google to wydmuszki - wejdziesz, brak użytkowninków, jakieś dziwne nieużyteczne funkcje. Tutaj jest wszystko - zloty, trasy, fajne miejsca do zwiedzania, noclegi. BRAWO!

Nie ma na iOS
Szkoda że nie ma na iOS. To jedyna aplikacja jaka trzyma mnie na androidzie :(

CockS
Fajnie, ale są jescze błędy, po zalogowaniu i w menu książka serwisowa dodało mi 2x motocykl, nie da sie usunąć jednego, do tego jak klikam dodanie wpisu i wybieram opcje tuning albo nowa naprawa to błąd 404 strona neie istnieje

Jamesi
Noo... Elegancko....


Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)