OPINIA MZ 125 SM

NOWOŚĆ Interphone Connect

NOWOŚĆ Alpinestars T-GP Plus R V3

NOWOŚĆ SWM SM 125 R

NOWOŚĆ Piaggio Fly 125

OPINIA Jawa 350 TS

OPINIA Bell Broozer

OPINIA SECA Mercury III

OPINIA X-Lite X-1004

OPINIA Michelin Pilot Power

OPINIA Pirelli Scorpion Trail 2
Mamy już 17364 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Tor w Wyrazowie niedaleko Częstochowy zostanie zmodernizowany

Wysłany 06 grudzień 2018 15:12 przez Komentarze: 1

Starsi stażem motocykliści na pewno słyszeli kiedyś lub jeździli po torze w Wyrazowie. Obiekt położony niedaleko Częstochowy swego czasu był jedynym takim miejscem w okolicy, jednak z czasem z powodu braku zainteresowania gminy - popadł on w ruinę, a nawierzchnia uległa degradacji, tak więc bezpieczna jazda motocyklem przestała być możliwa.

Przez lata wyglądało na to, że możemy zapomnieć o torze w Wyrazowie, ale okazuje się, że obiekt będzie wkrótce zmodernizowany i udstępniony zarówno do kartingu, sportów samochodowych jak i motocyklowych. Cytując za oficjalną stroną Gminy Blachownia:

W dniu dzisiejszym, tj. 4 grudnia burmistrz Blachowni Sylwia Szymańska, prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk oraz przedstawiciel Automobilklubu Częstochowskiego podpiszą umowę, która będzie podstawą pod przyszłą modernizację toru kartingowego w Wyrazowie. Teren pozyskany przez Burmistrz Blachowni od Skarbu Państwa odzyska dawną świetność i stanie się miejscem z zapleczem dydaktyczno-szkoleniowym. Według wstępnych planów i wizualizacji tor będzie miał charakter samochodowy, kartingowy i motocyklowy, a jego unowocześnienie sprawi, że Gmina Blachownia stanie się miejscem chętnie odwiedzanym przez miłośników sportów samochodowych. Warto wspomnieć, że tor ten to wizytówka naszej gminy i swoisty symbol Wyrazowa, na którym swoje umiejętności trenował Robert Kubica. Obiekt ten ma więc niewątpliwą wartość w historii sportów samochodowych.


Inwestycja, z tego co piszą, ma być skończona w 2- 4 lata. Także czekamy niecierpliwie! :)


Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)