NOWOŚĆ Airoh Helios

NOWOŚĆ Spidi Varitek

OPINIA Shima STR

NOWOŚĆ AGV Orbyt
Mamy już 16436 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Kawasaki jako pierwsze wykorzysta nowy system BOSCH ARAS

Wysłany 22 listopad 2019 12:11 przez Komentarze: 0

Minęły czasy, gdy elektronika była czymś niezwykłym w motocyklu. Systemy kontroli trakcji, zaawansowane systemy ABS działające w zakrętach już nikogo nie dziwią. Najnowszy pakiet elektroniki firmy BOSCH o nazwie Advanced Rider Assistance Systems trafi wkrótce do motocykli Kawaski.


BOSCH ARAS to połączenie trzech systemów, które przez cały czas monitorują drogę oraz potencjalne zagrożenia, które na niej mogą się pojawić.

Pierwszym systemem jest adaptacyjny tempomat, który pozwala na usawienie prędkości względem poprzedzającego pojazdu. Jeśli pojazd spowolni, motocykl również. System będzie zachowywał bezpieczną odległość od pojazdu jadącego przed nami.

Drugi system ostrzega nas przed kolizją. Wykrywa kiedy pojazd przed nami naciśnie hamulce włączając światła stopu. Ostrzega wizualnie i dźwiękowo o tym fakcie. Trzeci z systemów będzie ostrzegał nas o pojazdach, które znajdują się w martwym polu lusterek.

Podobne systemy stosowane są w samochodach, ale pierwszy raz trafią do produkowanego seryjnie motocykla. Jakiego? To się okaże wkrótce, ale plotki mówią o turystycznym modelu Kawasaki Ninja H2SX. Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)