KTM, Husqvarna, GasGas i Moto Morini zawiesza produkcje z powodu koronawirusa



NOWOŚĆ Hyosung XRX 125

NOWOŚĆ Rainers Drago

NOWOŚĆ Torq i3

NOWOŚĆ Leoshi Faster

NOWOŚĆ Grip-Tank X1

OPINIA RST Blade
Mamy już 16736 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

KTM, Husqvarna, GasGas i Moto Morini zawiesza produkcje z powodu koronawirusa

Wysłany 15 marzec 2020 20:03 przez Komentarze: 0

Wirus COVID-19 wywiera coraz większy wpływ na gospodarkę i branże motoryzacyjną. Pierer Mobility, który jest właścicielem firm KTM, Husqvarna i GasGas, ogłosił, że zawiesi produkcje motocykli pod koniec tego miesiąca. 

Główny zakład produkcyjny KTM i Husqvarna znajduje się w Mattighofen w Austrii. Zakład GasGas znajduje się w Gironie, w Hiszpanii. Na dzień 12 marca odnotowano 2 140 przypadków w Hiszpanii i 302 w Austrii. Wyzwaniem jest teraz stworzenie bezpiecznego dystansu pomiędzy ludźmi w celu zmniejszenia ryzyka infekcji. Produkcja zostanie wstrzymana na czas określony od 30 marca do 10 kwietnia.

W tym samym czasie włoska firma Moto Morini ogłosiła również zamknięcie zakładu w celu ochrony swoich pracowników. We Włoszech sytuacja jest jeszcze gorsza. Fabryka Moto Morini znajduje się w Trivulzio, 25 kilometrów od Mediolanu. W oficjalnym oświadczeniu Moto Morini informuje: "Jesteśmy bardzo zaniepokojeni, ale jesteśmy też pewni, że uda nam się przezwyciężyć ten kryzys i powrócić do wzrostu. Włochy mają ku temu okazję: mamy silny strukturalnie kraj. Z pewnością przezwyciężymy kryzys działając w jedności mając wspólny cel".

















Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
Drzewo



Aktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe




Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida




Wybrane ofertyze sklepu



Dołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)