NOWOŚĆ OXFORD Warrior 2.0

NOWOŚĆ INNOVV K5 - wideorejestrator motocyklowy z 2 kamerami przód + tył

NOWOŚĆ Nolan N-COM B902 X

NOWOŚĆ Zontes Z2 125

NOWOŚĆ NOLAN N-COM B902L R

NOWOŚĆ Torba na siedzenie motocykla Qbag ST07

NOWOŚĆ Forma Swift DRY

NOWOŚĆ Gogle LEATT VELOCITY 6.5

NOWOŚĆ Cross X-MOTOS XB-38 140 cc
6
OPINIA Uchwyt AA99931 typu Ram-Mount
9
OPINIA Dunlop RoadSmart 3
Mamy już 20981 opinii o produktach motocyklowych!
Uchwyty GPS mocowania na motocykl
R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Ducati Multistrada V4 - pierwszy motocykl z dwoma radarami adaptacyjnymi

Wysłany 11 październik 2020 18:10 przez Komentarze: 0

Ducati ogłosiło rozpoczęcie produkcji pierwszego na świecie motocykla wyposażonego w technologię przedniego i tylnego radaru: nowej Multistrady V4. Motocykl będziewyposażony w nowy silnik V4 znany z modelu Panigale V4 oferując niespotykane w tej klasie motocykli osiągi.

Firma chwali się zastosowaniem po raz pierwszy w motocyklu systemu dwóch radarów adaptacyjnych. Każdy radar ma kompaktowe wymiary (70 x 60 x 28 mm, porównywalne z kamerami sportowymi) i doskonale łączy się z motocyklem, ważąc zaledwie 190 gramów.Radar umieszczony z przodu pojazdu steruje pracą tempomatu ACC (Adaptive Cruise Control), który poprzez kontrolowane hamowanie i przyspieszanie automatycznie dostosowuje odległość (wybieraną spośród czterech poziomów) od innych pojazdów podczas jazdy z prędkością od 30 do 160 km/h. W szczególności, autorytet systemu w zakresie zwalniania i przyspieszania został ograniczony, aby zapewnić motocykliście możliwość utrzymania stałej kontroli nad pojazdem w każdej sytuacji. System pozwala na bardziej komfortową jazdę, szczególnie na długich trasach autostradowych.

Z kolei tylny radar jest w stanie wykryć i zgłosić pojazdy znajdujące się w tzw. martwej strefie, czyli w obszarze niewidocznym bezpośrednio przez kierowcę lub z poziomu lusterka wstecznego. System BSD (Blind Spot Detection) sygnalizuje również zbliżanie się z tyłu pojazdów z dużą prędkością. Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)