NOWOŚĆ REVIT Pulse H2O

NOWOŚĆ TCX Explorer 4 Gore-Tex

NOWOŚĆ Shoei Glamster 06

NOWOŚĆ SHIMA Solid 2.0

NOWOŚĆ Caberg Levo Carbon

NOWOŚĆ Sena Outrush R
7
OPINIA Metzeler Sportec M7 RR

NOWOŚĆ DODATEK DO BENZYNY LIQUI MOLY FUEL ADD 0,25L
6
OPINIA Bridgestone Battlax T31

NOWOŚĆ ALPINESTARS STELLA JAWS V3
9
OPINIA MaxTo M6S MESH
Mamy już 24560 opinii o produktach motocyklowych!
Uchwyty GPS mocowania na motocykl
R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

BMW R1250 RT dostanie adaptacyjny tempomat AAC jako opcjonalne wyposażenie w 2021 roku

Wysłany 19 październik 2020 18:10 przez Komentarze: 0

Ostatnio pisaliśmy na temat Ducati, które chwaliło się wprowadzeniem tempomatu adaptacyjnego (ACC) opartego na radarze. BMW nie pozostanie w tyle i zaoferuje w 2021 podobną technologie w swoim flagowym motocyklu turystycznym R1250RT.

Oznacza to, że zarówno BMW, jak i Ducati w 2021 będą miały w ofercie motocykle z tempomatem adaptacyjnym, a w niedalekiej przyszłości mają do nich dołączyć KTM i Kawasaki, przy czym wszystkie cztery firmy podpisały umowy na korzystanie z tego samego systemu radarowego Bosch.

Biorąc pod uwagę fakt, że oba motocykle korzystają z tej samej technologii, nie dziwi fakt, że wersja BMW również oferuje podobne możliwości jak Ducati. Oba pracują w tym samym zakresie prędkości - od 18 do 99 km/h - i pozwalają motocykliście wybrać odległość, jaką chce, aby motocykl utrzymwał od pojazdu jadącego z przodu. Po ustawieniu, ACC kontroluje przepustnicę i hamulce, aby utrzymać wybrany dystans, więc wystarczy skoncentrować się na kierowaniu pojazdem nie martwiąc się o konieczność gwałtownego hamowania czy przyspieszania.

W R1250RT można wybierać spośród trzech ustawień odległości  i ustawić reakcje układu ACC na "komfortowe" lub "dynamiczne", aby zmienić szybkość przyspieszania i zwalniania. Jeśli naciśniesz hamulec lub samemu odrkęcisz manetkę, ACC zostanie natychmiast wyłączony, aby przywrócić pełną kontrolę nad motocykle.
Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)