NOWOŚĆ Held Hamada

NOWOŚĆ Macna Velocity

NOWOŚĆ Honda SH125i

NOWOŚĆ Alpinestars Stella AST-1
4
OPINIA Shima Giro
8
OPINIA Honda CB125R Neo Sports Cafe 2018-

NOWOŚĆ Sakwy sztywne GIVI 3D600 Easylock

NOWOŚĆ Spidi Bolide

NOWOŚĆ Ogio All Elements 3.0
9
OPINIA HJC I70
1
OPINIA Midland Bike Guardian
Mamy już 18874 opinii o produktach motocyklowych!
Uchwyty GPS mocowania na motocykl
R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Yard Built XR9 Carbona by Bottpower, czyli Yamaha XSR 900 jakiej nie znaliście!

Wysłany 27 grudzień 2020 10:12 przez Komentarze: 0


Ideą programu Yamaha Yard Built jest demonstracja możliwości. Pokazanie co można osiągnąć, kiedy za przebudowę standardowych seryjnych motocykli zabierają się najlepsi specjaliści od customizingu. 

W ciągu ostatnich kilku lat widzieliśmy, jak z customowych warsztatów w całej Europie wyjeżdżają arcydzieła na dwóch kołach, a nowy XR9 Carbona by Bottpower jest z pewnością jednym z najbardziej radykalnych modeli w historii programu Yamaha Yard Built. Kompaktowy, agresywny i lekki XR9 Carbona został zaprojektowany z myślą o dostarczaniu motocykliście adrenaliny. Jej duże dawki zagwarantują robiące wrażenie osiągi oraz znakomite prowadzenie na krętych i wymagających trasach. Cała historia zaczęła się w 2017 roku, kiedy motocykl zbudowany przez Bottpower wygrał w dwóch kategoriach podczas kultowego wyścigu Pikes Peak International Hill Climb w Kolorado w USA, jednego z najstarszych na całym świecie. Jego trasa prowadzi po zdradliwym torze drogowym o długości 19,99 km ze 156 zakrętami i przewyższeniem wynoszącym 1440 metrów. „XR9 Carbona jest inspirowany naszymi zwycięstwami w Pikes Peak. Wysoki moment obrotowy silnika CP3 i kompaktowe podwozie oznaczają, że Yamaha XSR900 jest dla nas doskonałą bazą dla nowego, dynamicznego modelu z serii Yard Built Special” - wspomina szef Bottpower David Sánchez. „Naszym głównym celem było stworzenie stylowego i szybkiego motocykla o nowoczesnym i agresywnym wyglądzie. Chcieliśmy też opracować zestaw "plug and play", który pozwoliłby każdemu właścicielowi Yamahy XSR900 lub innego modelu z silnikiem CP3 na łatwe przekształcenie swojego motocykla w XR9”. „Korzystając z naszego bogatego doświadczenia z kompozytami i drukiem 3D, wprowadziliśmy elementy Yamaha R-series, takie jak ukryte okrągłe reflektory, aby stworzyć wrażenie motocykla wyścigowego tyle, że z tablicą rejestracyjną” - tłumaczy Hugo van Waaijen, projektant Bottpower. „Na pierwszy rzut oka masz wrażenie, że największa masa koncentruje się wokół silnika XR9 Carbona. Podkreśla to szeroki przód i krótki tył — a kiedy spojrzeć na niego pod odpowiednim kątem z przodu, przypomina pitbula z silnie umięśnionymi ramionami (zbiornik paliwa) i groźną, jakby przyczajoną do skoku sylwetce”.

Podczas gdy wiele motocykli Yamaha Yard Built to „jednorazowe” modele mające inspirować właścicieli do tworzenia własnych unikalnych maszyn, zestaw Bottpower Carbona XR9 można zainstalować na każdym motocyklu XSR900 lub CP3 bez modyfikacji ramy.

Zestaw XR9 Carbona zawiera pokrywę zbiornika paliwa z wlotami powietrza z włókna węglowego, zintegrowany moduł tylny motocykla z włókna węglowego z siedziskiem z materiału alcantara, światła tylne i kierunkowskazy, przednią tablicę rejestracyjną ze zintegrowanymi światłami pozycyjnymi LED, pokrywy chłodnicy ze skrzydłami, reflektory świateł drogowych/mijania, uchwyt tablicy rejestracyjnej, pokrywę koła zębatego i osłonę dolną.Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)