NOWOŚĆ OXFORD Warrior 2.0

NOWOŚĆ INNOVV K5 - wideorejestrator motocyklowy z 2 kamerami przód + tył

NOWOŚĆ Nolan N-COM B902 X

NOWOŚĆ Zontes Z2 125

NOWOŚĆ NOLAN N-COM B902L R

NOWOŚĆ Torba na siedzenie motocykla Qbag ST07

NOWOŚĆ Forma Swift DRY

NOWOŚĆ Gogle LEATT VELOCITY 6.5

NOWOŚĆ Cross X-MOTOS XB-38 140 cc
6
OPINIA Uchwyt AA99931 typu Ram-Mount
9
OPINIA Dunlop RoadSmart 3
Mamy już 20978 opinii o produktach motocyklowych!
Uchwyty GPS mocowania na motocykl
R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Royal Endfield Himalayan doczeka się wersji z silnikiem o pojemności 650 cc

Wysłany 26 październik 2021 15:10 przez Komentarze: 0

Jak donosi portal motocyklowy bikewale.com - firma Royal Enfield z siedzibą w Chennai w Indiach daje zielone światło do produkcji nowej wersji motocykla z większym silnikiem o pojemności 650 cm3.

Nowa maszyna będzie wyposażona w silnik rzędowy dwucylindowy o pojemności 650 cc, który można znaleźć już w modelach INT650 i Continental GT. Opracowanie większego silnika do modelu Himalayan nie było w ich planach, ale wygląda na to, że kluczowym czynnikiem zmieniającym ich strategię jest dość niska prędkość Himalayana przy jeździe na autostradzie.

Większa jednostka o pojemności 650 cm3 prawie podwoiłaby moc obecnego Himalayana.  Obecny Himalayan o pojemności 411 cm3 dostarcza około 24 KM, jeśli zostanie wyposażony w obecny silnik o pojemności 650 cm3, motocykl będzie dostarczał około 47 KM. Jest to znaczący wzrost, jednak niestety z większą pojemnością silnika motocykl będzie także ważył więcej.

Motocykl ma być oferowany w dwóch wariantach - jeden z kołami ze stopu, a drugi ze szprychami.  Wariant ze stopowymi kołami będzie pozycjonowany jako sportowy turystyk, a wersja z kołami szprychowymi będzie nazywana adventure tourer. 

Nowy Himalayan ma tez mieć większy prześwit, lepsze hamulce, kontrolę trakcji, wiele trybów jazdy, wyświetlacz TFT i łączność Bluetooth. Niestety według informacji bikewale motocykl pojawi się w Indiach w ostatnim kwartale 2024 roku, czyli nie tak prędko. Motocykl może także pojawić się pod nową nazwą - Super Meteor! Mimo to konstrukcyjnie będzie to motocykl podobny do obecnego Himalayana.

Źródło: https://www.bikewale.com/news/exclusive-details-on-royal-enfield-himalayan-650-revealed/Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)