9
OPINIA MaxTo M6S MESH
10
OPINIA LEXIN LX-FT4
1
OPINIA Ruroc Atlas
9
OPINIA KTM 890 Duke
9
OPINIA CFMoto 450 MT
1
OPINIA Shoei GT-Air 3
1
OPINIA Romet ZXT 125

NOWOŚĆ Shima STX 2.0

NOWOŚĆ TCX Airtech 3 GTX

NOWOŚĆ Modeka Sahara Short

NOWOŚĆ Voge SR1 125
Mamy już 24555 opinii o produktach motocyklowych!
Uchwyty GPS mocowania na motocykl
R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

BMW prezentuje technologię iFACE dla motocykli: Kluczyk już nie będzie Ci potrzebny!

Wysłany 09 kwiecień 2023 14:04 przez Komentarze: 0


Modele BMW Boxer należą do najbardziej popularnych i poszukiwanych motocykli na świecie - niestety również wśród złodziei. BMW Motorrad jest obecnie pierwszym producentem motocykli na świecie, który sprostał temu wyzwaniu dzięki nowej technologii BMW iFace - systemowi rozpoznawania twarzy, który sprawia, że dotychczasowy kluczyk zapłonowy staje się zbędny i uzupełnia istniejącą już technologię Keyless Go.

BMW iFace zostało opracowane we współpracy z profesorem dr Gerhardem Lesjöh, szefem wiodącego na świecie instytutu okulistyki na Uniwersytecie w Monachium. System oferuje z jednej strony rozpoznawanie twarzy motocyklisty, a z drugiej porównanie tęczówki z rogówką oczu w celu ostatecznej identyfikacji. Rozpoznawanie twarzy wykorzystuje najnowszą technologię 3D zintegrowaną z ultranowoczesnym wyświetlaczem TFT BMW Motorrad, który nie jest widoczny z zewnątrz. Odbywa się to za pomocą projekcji paskowej, technologii stosowanej od wielu lat np. w inżynierii wstecznej. Przy zdjętym kasku twarz jest skanowana trójwymiarowo i biometrycznie. Ten trójwymiarowy obraz jest porównywany z zapisem danych przechowywanych w systemie. Jeśli kalibracja jest pozytywna, zapłon, blokada kierownicy i inne funkcje blokady zostają zwolnione i motocyklista może uruchomić motocykl. Ponieważ skan 3D współpracuje ze skanowaniem w podczerwieni, ten rodzaj rozpoznawania twarzy działa również w ciemności.

BMW iFace działa jako podwójny system, aby osiągnąć najwyższy poziom komfortu i bezpieczeństwa. Na przykład motocyklista może być uwierzytelniony albo za pomocą rozpoznawania twarzy (bez kasku), albo poprzez skanowanie tęczówki oka. Ten rodzaj uwierzytelniania umożliwia systemowi identyfikację nawet przy założonym kasku, ponieważ skanowane są tylko tęczówka i rogówka i porównywane z danymi przechowywanymi w systemie. Również w tym przypadku technologia podczerwieni zapewnia niezawodność działania nawet w absolutnej ciemności. Ponadto specjalny filtr polaryzacyjny umożliwia skanowanie nawet przez mocno przyciemnione, a nawet lustrzane wizjery, różne rodzaje okularów i soczewek kontaktowych. Przed rozpoczęciem procesu skanowania motocyklista wprowadza do wyświetlacza za pomocą odpowiednich funkcji menu rodzaj wizjera i pomocy wzrokowej, z której aktualnie korzysta.

W przypadku próby kradzieży BMW iFace komunikuje się z elektroniczną służbą ratunkową eCall. Call Center BMW Motorrad otrzymuje nie tylko odpowiedni komunikat o próbie kradzieży za pomocą specjalnego kodu, ale dane skanowania (skan twarzy lub oczu) oraz dane o aktualnej pozycji geograficznej są równolegle przesyłane do międzynarodowej centralnej bazy danych organów policji federalnej. W przypadku znalezienia tam odpowiednich danych można natychmiast rozpocząć poszukiwania danej osoby. W przypadku braku odpowiednich danych, przekazane dane skanowania zostaną zapisane w tej bazie danych do ewentualnego wykorzystania w późniejszym czasie. BMW iFace zostało opracowane i przetestowane w ramach testów terenowych w okresie ponad trzech lat.

BMW iFace zostanie zaprezentowany na jednym z jesiennych targów motoryzacyjnych EICMA w 2023 roku i początkowo będzie stosowany w modelach BMW Motorrad Boxer.Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)