NOWOŚĆ BMW R1300 GS

NOWOŚĆ Spodnie ALPINESTARS MISSILE V3

NOWOŚĆ ALPINESTARS T SP-5 Rideknit

NOWOŚĆ CASTROL POWER 1 20W50 1L 4T

NOWOŚĆ Jeansy motocyklowe Oxford Original Straight

NOWOŚĆ Duża siatka bagażowa(pająk) XL OXFORD OX666
8
OPINIA Honda XL 700 V Transalp

NOWOŚĆ BERING Fletcher EVO
2
OPINIA HJC I90

NOWOŚĆ Falco MIXTO 4 ADV

NOWOŚĆ JUNAK RX-401
Mamy już 22238 opinii o produktach motocyklowych!
Uchwyty GPS mocowania na motocykl
R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Connected Ride Smartglasses: BMW prezentuje okulary z rozszerzoną rzeczywistością dla motocyklistów

Wysłany 18 sierpień 2023 21:08 przez Komentarze: 0


Jeśli kiedykolwiek zdarzyło Ci się podczas jazdy pomyśleć: Rany, chciałbym widzieć prędkość, pozycję biegu i wskazówki nawigacji satelitarnej bez konieczności spoglądania na ekran, to być może nowe inteligentne okulary BMW Connected Ride są właśnie dla Ciebie.

Głównym elementem tych zaawansowanych technologicznie okularów przeciwsłonecznych jest niewielka jednostka, która zawiera wyświetlacz head-up bezpośrednio na prawej soczewce. Teoretycznie oznacza to, że ważne informacje mogą być zawsze w zasięgu wzroku, więc nie ma potrzeby odrywania wzroku od drogi, aby spojrzeć na deskę rozdzielczą lub nawigację satelitarną. Dane wyświetlane na wyświetlaczu head-up mogą być również dostosowywane przez kierowcę, dzięki czemu może on wybrać tylko te informacje, które uważa za istotne.
Możliwe jest wybranie jednej z czterech informacji, które mogą być wyświetlane przez okulary: aktualna prędkość; pozycja biegu; wskazówki nawigacyjne; oraz aktualne ograniczenie prędkości. Pierwsze dwie są pobierane z motocykla, podczas gdy dwie ostatnie pochodzą z aplikacji na telefon (a nie z dedykowanej nawigacji satelitarnej). Mały wyświetlacz można regulować pod kątem położenia i jasności.

Niestety zanim będziesz mógł jeździć udając pilota myśliwca F-35 wiedz że musisz jeździć BMW - i to nie byle jakim BMW, ale stosunkowo nowym, które oferuje łączność za pośrednictwem wyświetlacza TFT. To dlatego, że inteligentne okulary Connected Ride są obsługiwane przez aplikację BMW Motorrad Connected, która musi być sparowana przez Bluetooth zarówno z zegarami TFT motocykla, jak i tymi okularami przeciwsłonecznymi.

Kolejną przeszkodą jest to, że wzrok musi być wystarczająco dobry. Jeśli normalnie nosisz okulary do jazdy, będziesz musiał również kupić soczewki adaptacyjne korygujące wzrok, które pasują do tych inteligentnych okularów przeciwsłonecznych. Adaptery te są jednak dostępne tylko z maksymalną mocą do 4 dioptrii. Jeśli jesteś bardziej dalekowidzem lub krótkowidzem, to nie masz szczęścia.

Ostatnią rzeczą, której będziesz potrzebować, są pieniądze. Inteligentne okulary BMW Connected Ride nie są tanie - ceny w Wielkiej Brytanii nie zostały jeszcze potwierdzone, ale w Europie będą sprzedawane za 690 euro.

BMW twierdzi, że są to pierwsze na świecie inteligentne okulary motocyklowe i są wynikiem wspólnego rozwoju z Everysight, izraelską firmą technologiczną. Okulary są zasilane małą baterią litowo-jonową, która zapewnia 10 godzin pracy, po czym należy je naładować za pomocą magnetycznego kabla USB.

Inteligentne okulary Connected Ride będą dostępne w dwóch rozmiarach (średnim lub dużym - wybór zależy od odległości między źrenicami) i mogą być używane z dwoma odcieniami soczewek (85% przezroczyste lub ciemniejsze, bardziej przypominające zwykłe okulary przeciwsłoneczne). BMW twierdzi, że okulary są przeznaczone do stosowania we wszystkich typach kasków motocyklowych, nawet tych z opuszczanymi blendami przeciwsłonecznymi.Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)