NOWOŚĆ KOVE 500X ADV

NOWOŚĆ KOVE 450 RR

NOWOŚĆ ALPINESTARS GP PLUS R V3 RIDEKNIT
8
OPINIA Daytona Spirit XCR

NOWOŚĆ CFMoto 450 MT

NOWOŚĆ Honda CB 650 R 2024-

NOWOŚĆ Honda CBR 650 R 2024-
10
OPINIA Crash pady Azarel PRO
5
OPINIA HJC I70

NOWOŚĆ TCX® Road Air

NOWOŚĆ UM Renegade Commando 125
Mamy już 22378 opinii o produktach motocyklowych!
Uchwyty GPS mocowania na motocykl
R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Interkomy Cardo połączą się przez MESH z interkomami SENA: Nie można było tak od razu?

Wysłany 02 październik 2023 21:10 przez Komentarze: 1


SENA i Cardo to najwięksi producenci interkomów motocyklowych, dlatego zawsze bolało że firmy te nie potrafią się dogadać w sprawie kompatybilności swoich interkomów,. Wygląda jednak na to że taka sytuacja nie potrwa już długo. Cardo Systems ogłosiło, że poczyniło postępy w zakresie zwiększenia kompatybilności różnych marek interkomów - w szczególności pomiędzy urządzeniami Cardo i Sena.

Firma już wcześniej wprowadziła standard OBi [Open Bluetooth Intercom] umożliwiający urządzeniom komunikacyjnym Cardo, UClear, Midland i Daytona na połączenie się przez bluetooth, a w przyszłości także innym, tak aby płynne połączenie było płynne i nie ograniczało możliwości interkomów. Druga faza, aktualizacji wprowadzona w lipcu, zrobiła to samo z urządzeniami Sena oraz najnowszszą generacją interkomów włoskiej marki Interphone. Łączenie się z tymi urządzeniami jest teraz tak proste i bezproblemowe, jak łączenie się z urządzeniami Bluetooth tej samej marki. Połączenie zachowuje wszystkie funkcje natywne dla tych marek (bez udostępniania muzyki) i nie wymaga połączenia telefonicznego, jednak nadal nie można połączyć się przez MESH.

Portal Ultimate Motorcycling poinformował, że nowa aktuaklizacja CARDO z 27 września umożliwi mostkowe połączenie Bluetooth między dwoma systemami - DMC oraz SENA MESH. Mówi się o dwóch głównych jednostkach będących mostem dla innych uczestników, którzy łączyliby się z jednostkami pomostowymi, prawdopodobnie natywnie MESHOWYMI. Ale nie ma szczegółowych opisów tego, co otrzymają użytkownicy. Nie wiemy czy jednostki pomostowe łączą się przez Bluetooth, a następnie rozszerzają się na innych użytkowników za pośrednictwem sieci mesh.

Możecie już testować najnowszy firmware i dać znać jak to wszystko działa :) Jedno jest pewne - brawo dla obu firm za współprace, bo skorzystają na tym wszyscy motocykliści.


Kot
Po pierwsze brawo CARDO - to jest mega dobra informacja, jest jednak jedno ale... nie chcę psuć Wam radości - jeśli oba interkomy pomostowe będą łączyć się po bluetooth nawet natywnie to ich zasięg nie będzie rozszerzany przez inne interkomy w grupie - obie grupy będą połączone przez dwa interkomy i motocykliści będą musieli jechać raczej dość blisko siebie, aby ten pomysł zadziałał. Tak czy inaczej i tak wielki plus za to, bo to duży postęp. Nadal jednak chcąc mieć pełne doznania z MESHA musisz kupić albo CARDO albo SENE i wszyscy inni najlepiej żeby mieli takie same interkomy.


Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)