NOWOŚĆ Moto Guzzi V7 Stone III
2
OPINIA Rainers Traveler

NOWOŚĆ NOS NS-9
10
OPINIA Crash pady Rosa

NOWOŚĆ Shima Joggster

NOWOŚĆ FOX Bomber CE

NOWOŚĆ Arai XD-5

NOWOŚĆ RUROC EOX

NOWOŚĆ Harley-Davidson Smart Vest

NOWOŚĆ Revit Restless
9
OPINIA HONDA NC750X
Mamy już 24410 opinii o produktach motocyklowych!
Uchwyty GPS mocowania na motocykl
R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

BMW prezentuje patent na regulowane podnóżki - trafią do motocykli elektrycznych firmy

Wysłany 01 marzec 2024 14:03 przez Komentarze: 0


Regulowane podnóżki nie są nowym pomysłem, ale nawet w motocyklach, które je mają, proces regulacji zwykle wymagane są odpowiednie narzędzia do ich regulacji. Nowy wniosek patentowy BMW pokazuje podnóżki, które można przesuwać w kilka sekund bez użycia narzędzi. Pomysł ten powstał jednak dzięki rozwojowi motocykli elektrycznych firmy - dodając do rosnącej liczby dowodów na to, że motocykl elektryczny BMW jest coraz bliżej.

System zilustrowany w nowym patencie jest niezwykle prosty - coś, co sprawia, że zastanawiasz się, dlaczego jeszcze tego nie zrobiono. Pokazuje podnóżki kierowcy, które są zamontowane w szczelinowym uchwycie, który umożliwia ich przesuwanie, ale nie ma potrzeby odkręcania śrub, aby je przesunąć. Zamiast tego w aluminiowym wieszaku poniżej szczeliny regulacyjnej znajduje się zestaw wycięć w kształcie zębów piły i kołek, który rozciąga się do wewnątrz, bezpośrednio naprzeciwko samego kołka, aby do niego pasował. Sam sztyca jest zawiasowa, podobnie jak w większości motocykli. Gdy sztyca jest wysunięta do normalnej pozycji, kołek naprzeciwko niej blokuje się w jednym z wycięć, zapobiegając jej przesuwaniu wzdłuż szczeliny w uchwycie. Aby wyregulować podnóżek, wystarczy złożyć go do góry, odłączając kołek od wycięć, aby cała jednostka mogła przesuwać się wzdłuż szczeliny regulacyjnej.Patent BMW wyjaśnia, że szczelina może być prosta lub zakrzywiona i w różnych kierunkach, w zależności od motocykla, w którym system jest zamontowany. Na przykład w motocyklu sportowym może przesuwać się do tyłu i do góry podczas jazdy na torze, a do przodu i w dół, gdy chcesz uzyskać bardziej zrelaksowaną pozycję podczas jazdy. Jak więc patent odnosi się do motocykli elektrycznych? Odpowiedź brzmi: system regulacji nie jest łatwy do połączenia z dźwignią zmianą biegów i dźwignią tylnego hamulca, które znajdują się w większości maszyn z silnikami spalinowymi. Ale w jednobiegowym rowerze elektrycznym, w którym tylny hamulec jest kontrolowany lewą ręką, a nie prawą stopą, kołki są po prostu miejscem, w którym można postawić stopy, dzięki czemu ten system regulacji jest logiczny.Czekamy więc na pierwsze motocykle wykorzystujące patent na regulowane podnóżki motocyklowe, nie mamy wątpliwości, że to rozwiązanie okaże się strzałem w dziesiątke.
Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)