4
OPINIA HJC I90
4
OPINIA HJC I90

NOWOŚĆ Bogotto Chicago

NOWOŚĆ Alpinestars Supertech-R Vented

NOWOŚĆ Freedconn FX
9
OPINIA Honda ST 1100 Pan European (1990-2001)
9
OPINIA HONDA NC750X
9
OPINIA Honda ST 1100 Pan European (1990-2001)
9
OPINIA Kawasaki Z650 RS
9
OPINIA Kawasaki Z650 RS
9
OPINIA Kawasaki Z650 RS
Mamy już 21017 opinii o produktach motocyklowych!
Uchwyty GPS mocowania na motocykl
R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

HJC R-PHA 11: Nowe wcielenie sportowego kasku od Koreańczyków

Wysłany 28 wrzesień 2015 09:09 przez Komentarze: 0

Kask HJC RPHA11
Koreański producent kasków i lider ich światowej sprzedaży, firma HJC, zapowiedziała wydanie nowej generacji wyścigowego kasku HJC R-PHA 11, który zastąpi obecny model R-PHA 10. W rozwoju i ulepszeniu tego modelu brał udział Jorge Lorenzo, który używał go w w czasie zamkniętych testów.

Nowy kask RPHA 11 ma być lepszy pod każdym względem od poprzednika - od aerodynamiki, akustyki, komfortu, przez wentylacje, design, jakość wykończenia i większe pole widzenia. Poprawiona ma być także ochrona, czyli to co najistotniejsze. Skorupa R-PHA 11 będzie wykonana z PIM, czyli kompozytu składającego się z włókien węglowych, aramidowych i włókna szklanego. Została ona przeprojektowana w taki sposób, aby uzyskać jeszcze lepszą aerodynamike i zmniejszyć poziom hałasu generowanego przez opływające skorupe powietrze. Kask zyskał także dodatkowy wlot wentylacyjny ponad wizjerem, który ma dostarczyć jeszcze więcej powietrza do jego wnętrza.

Samo wnętrze typu EPS o różnych gęstościach zapewniać ma lepsze pochłanianie energii uderzenia, a sama wyściółka wykonana jest z materiału MultiCool. Nowością jest system bezpieczeństwa, który pozwoli na wyjęcie poduszek policzkowych bez ściągania kasku z głowy - podobny system stosuje już firma Shoei. Kask posiada także kanał na okulary, aby zapewnić większy komfort motocyklistom nie używającym pod kaskiem szkieł kontaktowych. RPHA 11 pozbawiony jest blendy przeciwsłonecznej, co nie jest zaskoczeniem w tym segmencie kasków.

HJC RPHA 11 wyposażony jest w mechanizm RapidFire, który pozwala błyskawicznie zmienić szybe bez użycia narzędzi oraz powszechne w tym segmencie zapięcie typu DD. Waga pozostanie na poziomie 1300g( dla rozmiaru S) - dostępny on będzie w rozmiarach od XS do XXL. Cena nowego RPHA 11 będzie zaczynać się od 399,90 Euro. Premiera odbędzie się na targach EICMA 2015, a do delaerów kask ma trafić jeszcze pod koniec tego roku.


Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)