6
OPINIA FLM 3.0 Rider
8
OPINIA Kawasaki Versys-X 300
8
OPINIA Kawasaki Versys-X 300

NOWOŚĆ SYM GTS 125i

NOWOŚĆ Uchwyt motocyklowy SP Connect™ Moto Bundle

NOWOŚĆ Kombinezon przeciwdeszczowy REVIT Pacific 3 H2O
Mamy już 21017 opinii o produktach motocyklowych!
Uchwyty GPS mocowania na motocykl
R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Metzeler Roadtec 01 Interact: Teoretyczny następca modelu Z8

Wysłany 10 listopad 2015 10:11 przez Komentarze: 2


Koniec roku to okres w którym producenci opon najczęściej prezentują swoje motocyklowe nowości - po premierze turystycznych Roadsmartów III także Metzeler przedstawił swoją nowość w segmencie opon sportowo turystycznych - model Roadtec 01.

Nowa opona to teoretycznie następcą bardzo udanej i zbierającej świetne opinie opony Z8, jednak zaprojektowaną według zupełnie innych kryteriów - stąd mamy do czynienia z restartem numeracji i brakiem literki Z w nazwie. Metzeler twierdzi że Roadtec 01 jest sportowo turystyczną oponą, która oferuje najlepszy w swojej klasie poziom przeyczepności w każdych warunkach pogodowych. Ma być to opona idealna dla maszyn turystycznych, nakedów, sportów oraz motocykli typu Adventure. Niemiecki producent obiecuje także ponadprzeciętną odporność na zużycie oraz niespotykaną do tej pory stabilność przy dużych prędkościach - nawet w przypadku mocno obładowanych bagażem motocykli.Roadtec 01 nawet z wyglądu nie przypomina swojej poprzedniczki. Niemiecka firma użyła do jej budowy innej mieszanki oraz całkowicie przeprojektował kształt bieżnika. Przednia opona posiada poprzeczne rowki, które mają znaczącą poprawić przyczepność na śliskiej oraz brudnej nawierzchni. Zmieniony został także profil opony, tak aby powierzchnia styku z podłożem powiększyła się. Roadtec 01 jest konstrukcją dwuskładnikowa o proporcjach 70%(miękka mieszanka po bokach) do 30%(twardsza na środku z większą zawartością krzemionki) i podobnie jak Z8 wykonana w technologii Interact. Oznacza to że sztywność konstrukcji opony w różnych jej strefach jest zmienna - dzięki temu konstrukcja opony jest najbardziej sztywna w środkowej części zapewniając dobrą stabilność przy dużej prędkości, natomiast im bliżej bocznej krawędzi tym sztywność jest mniejsza, co daje powiększoną powierzchnie styku z asfaltem, a tym samym lepszą przyczepność gdy ta jest najbardziej potrzebna. Dla cięższych motocykli przewidziana jest opona HWM o wzmocnionej konstrukcji.Zmieniona numeracja oraz podkreślanie przez Metzelera uniwersalności i zwiększenia przebiegu pozwala przypuszczać że Roadtec 01 będzie kierowana dla osób preferujących dalszą turystyke. Opony pojawią się w sklepach w styczniu 2016 roku w następujących rozmiarach.

Przód:
120/70 ZR17 M/C (58W) TL
120/70 ZR17 M/C (58W) (HWM) TL

Tył:
160/60 ZR17 M/C (69W) TL
180/55 ZR17 M/C (73W) TL
180/55 ZR17 M/C (73W) (HWM) TL
190/55 ZR17 M/C (75W) TL
190/55 ZR17 M/C (75W) (HWM) TL


Zet750
Bieżnik brzydki jak noc - zostaje przy sprawdzonej Z8.

KILOFAZER
A mnie się podoba.


Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)