NOWOŚĆ Honda Pro GN4 10W40

NOWOŚĆ Kawasaki GPZ 550

NOWOŚĆ Shima Edge Vented

NOWOŚĆ Revit Mission
3
OPINIA Schuberth C4
3
OPINIA Schuberth C4
8
OPINIA Suzuki DR350 S/SH (1990-1994)
8
OPINIA Harley-Davidson® Pan America™ 1250
2
OPINIA Adrenaline Orcan - Kombinezon przeciwdeszczowy
5
OPINIA Eazi-Grip Pro Tank Grip
10
OPINIA Kawasaki Z900
Mamy już 20830 opinii o produktach motocyklowych!
Uchwyty GPS mocowania na motocykl
R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Włoski sąd ogłosił upadłość marki Benelli - firma zalega na ponad 1 mln Euro

Wysłany 26 lipiec 2016 19:07 przez Komentarze: 3

Wszystko zaczęło się gdy firma Belelli nie zapłaciła 120 000 Euro za zawieszenia, które dostarczała im firma WP Suspension. Właściciele WP zmęczeni czekaniem na zapłatę złożyli pozew przeciwko Benelli i doczekali się.

Decyzją sądu w Pesaro Benelli zostało ogłoszone bankrutem. Włoską firme, która należy obecnie do Chińskiego Giganta - Qianjiang Group - wezwano do spłaty całego zadłużenia. Doszło także do konfiskaty motocykli, które stanowią zabezpieczenie finansowe. Chińska spółka wydała oświadczenie, że Benelli jest stabilne finansowo i ma wystarczającą ilość gotówki na spłatę wszystkich długów, które wynoszą obecnie około miliona Euro. Chińczycy ponoć zaczęli już spłatę długów. Benelli zamierza także odwoływać się od decyzji sądu w Pesaro do sądu apelacyjnego w mieście Ancona. 

Prawdziwa sytuacja Benelli nie jest do końca znana - pojawiają się sprzeczne informacje. Włoska marka przedstawiła na ostatnich targach EICMA kilka bardzo ciekawych motocykli, a także zaczęła ekspansję na rynek Amerykański, niestety w 2015 roku straty spółki wynosły 5,7 mln Euro. Decyyja włoskiego sądu nie wpłynie na sprzedaż motocykli na pozostałych rynkach.


dziadek
Chińczycy ich olali. Mają juz dostęp do technologii, reszta im niepotrzebna. Z drugiej strony trochę sie dziwię, bo Chińczykom potrzebna MARKA. Przecież nikt nie kupi "JJoujinga", nawet żeby jakością dorównywał japońcom.

Ziom
racja dziadek,chinolom chodziło tylko o dostęp do know-how.Stary numer ,który wykręcili kiedyś angolom przejmując fabrykę rover'a.Dziwi mnie tylko ,że chodzi o 1 mln ojro.Nie jest to jakaś gigantyczna suma ...

Gość(aplikacja mobilna)
Moto BMW


Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)