NOWOŚĆ OXFORD XA14 - Blokada tarczy hamulcowej z alarmem

NOWOŚĆ Romet R125

NOWOŚĆ KSR Moto Code 125
8
OPINIA Benelli Leoncino Trail
10
OPINIA Yamaha XJ6 model 2009-2013
10
OPINIA Kawasaki GTR 1400 (Model 2007-2009)

NOWOŚĆ Course Surfer

NOWOŚĆ Aprilia SXR 50
2
OPINIA Pirelli Scorpion Trail 2

NOWOŚĆ Oxford Kickback

NOWOŚĆ MTR S-13
Mamy już 20670 opinii o produktach motocyklowych!
Uchwyty GPS mocowania na motocykl
R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Nie będzie inteligentnych kasków Skully - firma kończy swoją działalność

Wysłany 27 lipiec 2016 22:07 przez Komentarze: 0

Tego chyba nikt się nie spodziewał - firma Skully, która miała wyprodukować najbardziej zaawansowany kask motocyklowy kończy swoją działalność, a tysiące klientów którzy zamówili kaski AR-1 zostanie na lodzie.

Rozpoczęło się bardzo optymistycznie - pomysł inteligentnego kasku motocyklowego zyskał wielu zwolenników. Startup w błyskawicznym tempie zdobył finansowanie w serwisie crowdfundingowym indiegogo.com, w błyskawicznym tempie pozyskał partnerów oraz fundusze na realizacje pomysłu. Niestety od pomysłu do realizacji długa droga, a wyprodukowanie inteligentnego kasku okazało się trudniejsze niż zakładali. 

Firma borykała się z różnymi problemami, o których informowaliśmy wcześniej - począwszy od problemów z uzyskaniem odpowiednich certyfikatów, po problemy z wadliwymi płytami głównymi. Klienci czekali, czekali i niestety nie doczekali się. Zaledwie 100 egzemplarzy kasków trafiło na rynek, a w dniu wczorajszym założyciele oraz pomysłodawcy Skully - bracia Weller - zostali pozbawieni swoich funkcji w firmie. 

Kilka dni po tym fakcie serwis techrunch.com informuje że firma kończy swoją działalność. Ostatecznie prace w Skully straci 50 osób, a 3000 kasków zamówionych w przedsprzedaży nie zostanie wysłana do klientów. Nie wiadomo jeszcze czy odzyskają oni pieniądze, gdyż firma ma spore zadłużenie. Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)