NOWOŚĆ Seca R-TRO

NOWOŚĆ RST Aero

OPINIA Caberg Duke

NOWOŚĆ Course Aero
Mamy już 16579 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Yamaha YZF-R3 odświeżona na sezon 2019

Wysłany 25 październik 2018 10:10 przez Komentarze: 1

Yamaha pokazała nową odsłone swojej popularnej 300-tki na nowy sezon 2019. Motocykl dzięki zastosowanym modyfikacjom powinien jeszcze bardziej spodobać się miłośnikom torowania.

Pierwsze co rzuca się w oczy to bardziej agresywny wygląd nadwozia naśladujący Yamahę YZR-M1 z MotoGP. Zmiany wizualne mają jednak przynieść pozytywne aspekty w jeździe - ulepszoną aerodynamikę i opór powietrza mniejszy o 7%, co przełożyć ma się na prędkość wyższą o ok. 15km/h. Nowy kanał centralny oferuje lepszy dopływ powietrza do chłodnicy i tym samym chłodzenie silnika. 

Przeprojektowaniu uległ także zbiornik paliwa. Motocyklista dzięki temu siedzi niżej, może łatwiej schować się za owiewką i dzięki zmniejszeniu jego szerokości, także lepiej manewrować w zakrętach. 
Motocykl zyskał także zupełnie nowy wyświetlacz elektroniczny oraz światła LED. Poza wyglądem Yamaha ulepszyła także zawieszenie - nowa rama stalowa ma być lekka i zachowywać idealną równowagę między ciężarem i sztywnością konstrukcji. Długi asymetryczny wahacz jest dopasowany do współpracy z tylnym amortyzatorem KYB typu monoshock. Zmiany nie ominęły także przedniego zawieszenia. Yamaha YZF R3 na 2019 zyskała nowe  widelce upside-down KYB o średnicy 37 mm, które mają zapewniać doskonałe prowadzenie zarówno na torze jak i ulicy.

Fabryczne opony w R3 2019 to Dunlop Sportmax GPR-300. Przednia tarcza ma średnicę 298 mm i współpracuje z zaciskiem 2-tłokowym, natomiast z tyłu mamy tarcze 220 milimetrów i zacisk 1-tłoczkowy. Motocykl wyposażony jest oczywiście w ABS.


Gość(aplikacja mobilna)
va


Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)