NOWOŚĆ Honda CBX 550 F

NOWOŚĆ Alpinestars Supertech

NOWOŚĆ Held Sarai

OPINIA Honda CBR 1100 XX (1999-2007)

OPINIA Aprilia RSV 1000R (2004-2005)

OPINIA Triumph Tiger 1200 Explorer XC

OPINIA Icon Airflite

NOWOŚĆ Revit Tornado 3

NOWOŚĆ Motul E6 Chrome & Alu Polish

NOWOŚĆ Rebelhorn Freeze Camo

NOWOŚĆ Richa Airstream-X
Mamy już 17431 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Premiera Gopro Hero 8 Black za nami - co nowego w popularnej kamerze sportowej

Wysłany 01 październik 2019 15:10 przez Komentarze: 3

Firma Gopro - producent najbardziej rozpoznawalnej kamery sportowej na Świecie przedstawił właśnie swój flagowy model. Jak możnaby się tego spodziewać nie będzie to taki przeskok jakościowy jak zaprezentowanie Gopro Hero 7 Black rok temu, jednak kamerka wnosi kilka ciekawych opcji oraz ulepszeń.

Najbardziej rzucającą się w oczy zmianą jest wbudowanie w kamerkę uchwytów do jej mocowania. Wbudowany uchwyt chowa się w kamerze, tak więc może ona bez problemu stać na płaskiej powierzchni. Zabieg ten przyniósł jedną ważną zmiane - Gopro od wersji 8 nie wymaga już ramki do mocowania jej na kasku, selfie sticku i innych miejscach. Nowość ta niestety zwiększyła nieco rozmiary kamery oraz zwiększyła wagę o 10 g do 126 gram. 

Wymiary kamery to 66.3mm x 48.6mm x 28.4mm, podczas gdy HERO7 to 62.3mm x 44.9mm x 33mm. Różnica nie jest duża, ale na pewno przy dłuższej jeździe na motocyklu może być odczuwalna. Niesety zrezygnowano również z wymiennego szkła ochronnego obiektywu, aczkolwiek Gopro reklamuje je jako 2-krotnie wytrzymalsze od tego w Hero 7 Black. Niestety nawet najwytrzymalsze szkło to tylko szkło, dlatego moim zdaniem jesto krok wstecz.

Poza obudową mamy oczywiście zmiany w samym wnętrzu kamery - Gopro zastosowało procesor G12, który jest szybszy od poprzednika. Umożliwia on nagrywanie filmów 4K w 60 kl/s, ale z większą przepływnością danych - 100Mbps, a nie jak to było w przypadku Hero 7 - 78Mbps. Kamerra nagrywa filmy Full HD z prędkością 240kl/s, co pozwoli uzyskać materiał zwolniony 8-krotnie.

Ulepszono również stabliizację Hypersmooth 2.0 - jest ona jeszcze skuteczniejsza i w dodatku działa nawet przy nagrywaniu materiałów w trybie zwiększone ilości klatek - możemy więc robić mocno spowolnione filmy z użyciem stabilizacji. Wprowadzono również większe możliwości wyboru - stabilizacja wyłączona, Hypersmooth 1.0, Hypersmooth 2.0 oraz tryb Boost, który pozwala na tworzenie ultra stabilnych ujęć kosztem jeszcze większego "ucięcia" kadru.

Funkcja TimeWarp otrzymuje również aktualizację do wersji 2.0 z automatycznym wykrywaniem prędkości w oparciu o ruch, rodzaj sceny i oświetlenie. Można także spowolnić ujęcie na chwilę, aby nagrać je w czasie rzeczywistym, a następnie stuknąć w ekran, aby go spowrotem przyspieszyć. 


GOpro 8 Black niestety nie ma wbudowanego portu HDMI. Aby przekształcić kamerę akcji w narzędzie do robienia filmów dla profesjonalistów GoPro wprowadziło "mody", czyli dodatkowe akcesoria. W tej chwili dostępne są trzy moduły: Media Mod, Light Mod i Display Mod. Podstawowy Media mod wyposażony jest w port HDMI, usb-C oraz minijack do mikrofonu zewnętrznego. Można do niego przyczepić lampkę LED, zewnętrzny ekranik czy też wysokiej klasy mikrofon SHOGUN. 

Cena Gopro 8 black ma być taka sama jak poprzedniczki dniu premiery. Na polskim rynku ma być to kwota 1899 PLN. Komik
Martwi mnie ten niewymienny obiektyw. W tamtym roku praktycznie bez powodu mi pęknął - miałem kamerke na kasku i nie wiem nawet kiedy to się stało. Pojechałem do sklepu i wymieniłem. Mając Gopro 8 kamera do kosza?

VipR
Myślę że kupił bym bez zastanowienia tylko ten nie wymienny obiektyw ? Fakt że wcześniejsze nigdy nie pękły ale zawsze może być ten pierwszy raz co wtedy ?

RED
Kto kupi pierwszy i podzieli się wrażeniami? :) Warto zmieniać Gopro 7 black na 8?


Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)