NOWOŚĆ SYM GTS 125i

NOWOŚĆ Uchwyt motocyklowy SP Connect™ Moto Bundle

NOWOŚĆ Kombinezon przeciwdeszczowy REVIT Pacific 3 H2O
10
OPINIA Yamaha XVS 1300 A Midnight Star
10
OPINIA Yamaha XVS 1100 Dragstar Classic
Mamy już 21017 opinii o produktach motocyklowych!
Uchwyty GPS mocowania na motocykl
R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

[Aktualizacja] Pierwszego lipca 2020 motocykliści w Polsce będą płakać jak bobry

Wysłany 16 czerwiec 2020 20:06 przez Komentarze: 10

Rok 2020 nie rozpieszcza nas dobrymi wiadomościami. Tym razem chodzi o zmiany w przepisach o ruchu drogowym, które wejdą w życie już 1 lipca 2020! Utrata prawa jazdy na 3 miesiące będzie jeszcze łatwiejsza niż dotychczas.

AKTUALIZACJA: Ze względów na przedłużające się prace w sejmie ustawa nie zostałą jeszcze wprowadzona w życie. Według naszych ustaleń nowe przepisy mogą obowiązywać na przełomnie sierpnia/września 2020 roku, o czym będziemy informować.

Według nowych przepisów kierowcy, którzy przekroczą prędkość o 50 km/h także poza terenem zabudowanym będą musieli liczyć się z utratą prawa jazdy. Nie można będzie czuć się bezpiecznie nawet na autostradach, gdzie po przekroczeniu 190km/h czeka nas sroga ręka sprawiedliwości. W gwoli przypomnienia, obecnie utracić prawo jazdy na 3 miesiace można jedynie przekraczając prędkość o 50 km/h w terenie zabudowanym. Tak więc, miejcie się na baczności :)

Poza zmianami w kwestii karania za przekroczenie prędkości rząd wprowadzi także kilka innych, które mają zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników dróg. Wśród nich jest limit prędkości wynoszący 50km/h w terenie zabudowanym od godziny 23 do 5 rano. W  obecnych przepisach kierowcy mogli w nocy jeździć szybciej, a dokłanie z prędkością 60 km/h. 

Jeszcze istotniejsza zmiana dotyczy pieszych. Od 1 lipca będą oni mieli pierwszeńswo także  przed wejściem na pasy. Kierowcy będą musieli umożliwić przejście pieszym, nawet tym, którzy jeszcze się na nich nie znajdują. 

Nowe przepisy budzą sporo kontrowersji, gdyż autostrady uznawane są za jedne z najbezpieczniejszych dróg, pomimo największych prędkości podróżnych. Oczywiście jak wszystko wpłynie na bezpieczeństwo przekonamy się wkrótce. Co sądzicie o nowych przepisach? 


Marcin
Tytuł 😂 Co wy tam ćpacie dobrego? 😎

Maciej
Będziecie musieli wprowadzić oddzielny dział do oceny chusteczek - żeby było wiadomo w które najlepiej płakać 🤣

wyborca
Zmotoryzowany suweren ma dość! Dość tych absurdów! Czas na zmianę! PAD wszystko podpisuje - nawet takie buble legislacyjne jak ten powyżej...

arkok1
Wczoraj czytałem, że projekt raczej nie przejdzie😁

Mirek
Dokładnie tak - projekt nie przejdzie w lipcu, ale w tym roku jest już to przesądzone. O ile popieram zabieranie prawka w mieście za przekroczenie prędkości to już poza terenem zabudowanym jest to przesada - stwarzane zagrożenie jest znacznie mniejsze, więc projekt ma na celu tylko napędzenie biznesu pt. ośrodki WORD.

jarek
Z pieszym to pomyłka często się zdarza że stoją przy przejściu i sobie w najlepsze rozmawiają gdy się zatrzymuje machają ręką żeby jechać , czy ustawodawca także przewidział kary za takie wprowadzanie kierowców w błąd?

Gość(aplikacja mobilna)
Te przepisy ie wchodzą w życie z początkiem lipca, nie panikowac

Roger
Przepuszczanie pieszych obowiązuje w Danii i bardzo bezpiecznie się tam czułem bo każdy sie zatrzymywał a u nas nawet jak stoi przy przejściu to dosyć długo, bo wszyscy rozpędzeni powyżej dozwolonej 50kmh. Zabieranie prawka poza terenem:/ tylko tam gdzie masz ograniczenie od 50kmh do 90kmh to bym sie zgodził ale na autostradzie raczej nie.

Mike
Przecież te przepisy NIE WESZŁY. Proszę o korektę, bo wprowadzacie w błąd !

Mike
Przecież te przepisy NIE WESZŁY. Proszę o korektę, bo wprowadzacie w błąd !


Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)