NOWOŚĆ Revit Fargo

NOWOŚĆ Richa Toulon II

NOWOŚĆ Probiker PR-19
9
OPINIA HJC F70
10
OPINIA Shima Bullet Men
10
OPINIA Rhino Highway
10
OPINIA Rukka Nivala Gore-Tex
10
OPINIA Honda Hornet 600 1998-2002
2
OPINIA Shima Mesh PRO
7
OPINIA Yamaha MT-09 2014-2016
9
OPINIA Kappa KV4
Mamy już 19248 opinii o produktach motocyklowych!
Uchwyty GPS mocowania na motocykl
R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Limitowany KTM 1290 Super Duke RR to prawdziwy pokaz mocy i możliwości KTM!

Wysłany 07 kwiecień 2021 19:04 przez Komentarze: 0


KTM jest znany z motocykli o ponadprzeciętnych osiągach w swojej klasie, niezależnie od gatunku maszyny. Czy to seria Duke, Adventure, czy RC, wszystkie te modele obiecują nam porywające osiągi w swoich klasach. 

Sprawy zostały jednak przeniesione na zupełnie nowy poziom z najnowszym motocyklem KTM, który pokazuje dokładnie, co austriacka firma jest w stanie zrobić, gdy motocykl budowany jest dla entuzjastów i nieważne są koszty produkcji.  KTM po cichu pracował nad nowym 1290 Super Duke RR już od dłuższego czasu.  Jest to model z limitowanej edycji, w której dostępnych będzie tylko 500 sztuk na całym świecie.

KTM 1290 Super Duke RR jest napędzany silnikiem V-twin o pojemności 1301 cm3, który wytwarza 180 KM mocy maksymalnej i 140 Nm szczytowego momentu obrotowego. KTM twierdzi, że jest to najpotężniejszy silnik V-twin, jaki kiedykolwiek został użyty w motocyklu typu naked. W połączeniu z masą Super Duke RR wynoszącą 180 kg, stosunek mocy do masy wynosi 1:1!Nowy 1290 Super Duke RR plasuje się na samym szczycie linii motocykli KTM typu naked.
Nowy KTM 1290 Super Duke RR jest o 9 kg lżejszy od modelu R. Aby to osiągnąć zastosowano kilka egzotycznych komponentów. Na przykład, koła poszły pod nóż, pozbywając się 1,5 kg masy nieresorowanej. Są one obute w bardzo przyczepne opony Michelin Power Cup2, co znacznie zwiększa gotowość motocykla do jazdy po torze. Nadwozie jest wykonane z włókna węglowego, podobnie jak rama pomocnicza. Nawet akumululator jest lekki, litowo-jonowy i waży 2,5 kg. 

Aby zapewnić, że cała ta moc zostanie wykorzystana w praktyce, KTM zamontował w 1290 Super Duke RR wiele wysokiej klasy części. Na przykład, z przodu motocykl korzysta z w pełni regulowanych widelców WP Apex Pro 7548 Close Cartridge wraz z regulowanym amortyzatorem skrętu WP Apex Pro 7117. Z tyłu mamy z kolei amortyzator Apex Pro 7746, który został wykonany na zamówienie, zgodnie ze specyfikacją KTM 1290 Super Duke RR.KTM 1290 Super Duke RR jest imponujący nie tylko pod względem wyposażenia. Pod jego karbonową skórą kryje się najbardziej kompletny pakiet elektroniki zorientowany na tor, jaki kiedykolwiek widział KTM - a wszystko to w standardzie. Na szczególną uwagę zasługują zaawansowane tryby Track oraz zupełnie nowy Performance, które zapewniają jeźdźcom niemal nieograniczone możliwości regulacji uślizgu tylnych kół, reakcji przepustnicy, kontroli startu oraz regulacji reakcji silnika.

Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)