NOWOŚĆ Romet ZK 125 FX 2017-

NOWOŚĆ Revit Neptune 2

NOWOŚĆ Held Carese Evo

NOWOŚĆ Stormer Rise

NOWOŚĆ Seca Strada EVO

NOWOŚĆ S100 Weisses Ketten Spray 2.0

NOWOŚĆ Dainese Atipica Air
10
OPINIA Honda VFR 1200X Crosstourer
10
OPINIA Sidi Canyon Gore-Tex
5
OPINIA Broger California
5
OPINIA Broger California
Mamy już 19456 opinii o produktach motocyklowych!
Uchwyty GPS mocowania na motocykl
R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Japońska Wielka Czwórka standaryzuje akumulatory, które będą zasilać motocykle i skutery

Wysłany 18 kwiecień 2021 14:04 przez Komentarze: 2

Honda, Yamaha, Suzuki i Kawasaki połączyły siły i zawarły porozumienie w sprawie standaryzacji wymiennego pakietu akumulatorów, który będzie pasował do maszyn wszystkich czterech marek.

Jest to ogromny krok naprzód dla motocykli elektrycznych jako całości, ponieważ główne japońskie firmy, które dominują w przemyśle motocyklowym, wcześniej tylko ostrożnie spoglądały w kierunku motocykli elektrycznych. Znormalizowany pakiet akumulatorów umożliwi stacjom benzynowym lub wyspecjalizowanym punktom wymiany akumulatorów posiadanie dużych zapasów w pełni naładowanych akumulatorów, dzięki czemu motocykliści będą mogli podjechać, odstawić wyczerpane pakiety i wsunąć na ich miejsce nowe. 

Oznacza to, że skutery elektryczne i motocykle, wcześniej ograniczone przez krótki zasięg i niekończące się czasy ładowania, staną się nagle bardziej praktyczne i szybsze do "zatankowania" niż tradycyjne pojazdy na benzyne.

Idea wymiennych baterii istnieje od lat - w rzeczywistości jest to sposób, w jaki działają praktycznie wszystkie nasze domowe gadżety zasilane bateriami - ale aby system działał w motocyklach, konieczne jest, aby producenci przyjęli wspólny standard, tak aby bateria Suzuki mogła zasilać na motocykl Hondy. Teraz to się stało, a na owoce tej współpracy prawdopodobnie nie będziemy musieli długo czekać.

 


Marecki
Idea dobra, ale co z gradacją baterii? Kupując nowy motor z nową baterią, mamy pewność zasięgu i jakości ogniw, a co w przypadku, kiedy podjedziemy na taką stację, na wymianę, baterii i trafi nam się weaksploatowana

Marecki
Edit : wyesksploatowana bateria, o wysokim poziomie samorozładowania, po jakimś Januszu, który "byle naładować i jeździć" nie sprzestrzegał określonych zasad ładowania i przechowywania. Nikt nie wróci z trasy po swoją baterię, bo pewnie dostanie ją ktoś inny


Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)