NOWOŚĆ Spidi D160 Flash H2Out

NOWOŚĆ Rieju Century 125

NOWOŚĆ Fastway Men Touring
1
OPINIA Airoh Movement
5
OPINIA Barton Hyper 125 EURO 4
10
OPINIA MotoSafe ALPINE
5
OPINIA Bell Broozer
9
OPINIA Triumph Tiger 1200 Explorer XC

NOWOŚĆ LS2 Challenger CT2 Carbon
10
OPINIA Honda NC750X DCT
10
OPINIA Autosol Metal Polish 75ml
Mamy już 19006 opinii o produktach motocyklowych!
Uchwyty GPS mocowania na motocykl
R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Triumph SOS - nowa aplikacja, która może uratować życie motocyklisty!

Wysłany 18 kwiecień 2021 17:04 przez Komentarze: 0

Triumph udostępnił właśnie nową aplikację mobilną na iOS i wkrótce na Androida, która pozwoli na wykrycie kolizji motocyklisty, a następnie zaalarmuje służby ratownicze gdy motocyklista sam nie będzie w stanie wezwać pomocy.

Jak to działa? Aplikacja Triumph SOS wykorzystuje wbudowane w smartfon akcelerometry, aby określić, kiedy dojdzie do kolizji. Następnie mamy 30-sekundowe okno, aby anulować alarm o kolizji. Po tym czasie aplikacja powiadomi służby ratunkowe, że rozbiłeś swój motocykl. Jeśli nie odbierasz telefonu, to służby ratunkowe wyślą karetkę do Twojej lokalizacji, aby sprawdzić i upewnić się, że wszystko jest w porządku. Przynajmniej tak to będzie działać w Wielkiej Brytanii i Europie.

Podobno system jest bardzo niezawodny, i nie wysyła fałszywych alarmów do służb ratowniczych. Aplikacja Triumph SOS jest darmowa dla właścicieli motocykli Triumpha przez trzy miesiące, potem należy płacić abonament miesięczny wynoszący 4 Funty.Aplikacja nie jest przeznaczona wyłącznie dla właścicieli Triumphów; każdy może ją pobrać i wypróbować, a w każdej chwili można z niej zrezygnować.

W Polsce od dłuższego czasu działa podobna aplikacja motocyklowa o nazwie MotoSave, którą można pobrać w sklepie Google Play.Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)