NOWOŚĆ OXFORD Warrior 2.0

NOWOŚĆ INNOVV K5 - wideorejestrator motocyklowy z 2 kamerami przód + tył

NOWOŚĆ Nolan N-COM B902 X

NOWOŚĆ Zontes Z2 125

NOWOŚĆ NOLAN N-COM B902L R

NOWOŚĆ Torba na siedzenie motocykla Qbag ST07

NOWOŚĆ Forma Swift DRY

NOWOŚĆ Gogle LEATT VELOCITY 6.5

NOWOŚĆ Cross X-MOTOS XB-38 140 cc
6
OPINIA Uchwyt AA99931 typu Ram-Mount
9
OPINIA Dunlop RoadSmart 3
Mamy już 20978 opinii o produktach motocyklowych!
Uchwyty GPS mocowania na motocykl
R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Ducati szuka alternatywnego paliwa i nie chce produkować motocykli elektrycznych

Wysłany 18 kwiecień 2021 17:04 przez Komentarze: 0


Podczas gdy energia elektryczna staje się popularnym kierunkiem dla większości producentów samochodów, a także coraz częściej skuterów i motocykli, Ducati nie chcę iść z tym trendem i szuka alternatywnych rodzajów paliwa zdolnych do zasilania swoich motocykli. 

DUCATI ogłosiło jakiś czas temu, że rozważa elektryfikację swojej gamy motocykli, jednocześnie poszukując nowej bazy klientów - ludzi młodych. Niedawno okazało się, że napęd elektryczny może nie być kierunkiem, w którym chcą podążać teraz Włosi, a na pewno nie będzie to się działo w najbliższym czasie.

Dyrektor generalny Ducati Francesco Milicia rozmawiał z MCN na temat planów na przyszłość włoskiej marki i wygląda na to, że na razie napęd elektryczny nie jest ich priorytetem.
 

Milicia mówi: "Jesteśmy częścią grupy, która szybko zmierza w kierunku elektryfikacji i jest to dobra okazja dla Ducati.

"Czy wkrótce wyprodukujemy elektryczne Ducati? Nie. Uważamy, że w przypadku tego rodzaju maszyn, które produkujemy obecnie, motocykl elektryczny nie może zagwarantować wystarczającej przyjemności z jazdy, zasięgu i optymalnej masy, której oczekują użytownicy motocykli Ducati."

"Uważnie przyglądamy się również innym rozwiązaniom zapewniającym zerową lub minimalną emisję spalin, takim jak paliwo syntetyczne. Inne marki w naszej grupie, takie jak Porsche, przyglądają się temu i jest to coś, co rozpatrujemy w perspektywie średnioterminowej."
 
Wydaje się, że Ducati uznało, że napęd elektryczny może nie być tym źródłem napędu dla motocykli, na które wszyscy chętnie się przesiądą, szczególnie jeśli chodzi o podtrzymanie wizerunku marki, który jest tak mocno zakorzeniony w osiągach, stylu i odczuciach z jazdy.

Milicia kontynuuje: "We Włoszech rynek nieco się zmienił, ponieważ mamy dużą konkurencję cenową, ale nie chcemy konkurować z tanimi producentami. Musimy chronić naszą markę. Mamy markę, która istnieje od prawie 100 lat i musimy to szanować.

Jak myślicie - czy to słuszny kierunek?Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)