NOWOŚĆ Honda Pro GN4 10W40

NOWOŚĆ Kawasaki GPZ 550

NOWOŚĆ Shima Edge Vented

NOWOŚĆ Revit Mission
3
OPINIA Schuberth C4
3
OPINIA Schuberth C4
8
OPINIA Suzuki DR350 S/SH (1990-1994)
8
OPINIA Harley-Davidson® Pan America™ 1250
2
OPINIA Adrenaline Orcan - Kombinezon przeciwdeszczowy
5
OPINIA Eazi-Grip Pro Tank Grip
10
OPINIA Kawasaki Z900
Mamy już 20794 opinii o produktach motocyklowych!
Uchwyty GPS mocowania na motocykl
R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

KTM prezentuje nowe modele 450 SX-F i 250 SX-F w wersji Factory na 2022 rok

Wysłany 29 grudzień 2021 16:12 przez Komentarze: 0

KTM zaprezentował nowe maszyny 450 SX-F Factory i 250 SX Factory Edition na 2022 rok.  Najnowsze motocykle są bardzo ekskluzywne - do salonów dealerów trafiło tylko 400 egzemplarzy każdego z nich.

Obie maszyny wyposażone są w nowe podwozie, które obejmuje nową ramę, wahacz i ramę pomocniczą. Ponadto KTM twierdzi, że w nowych motocyklach najważniejszymi celami są centralizacja masy i optymalizacja sztywności ramy.  W związku z tym inżynierowie KTM na nowo wyobrazili sobie każdy z tych kluczowych elementów i zaprezentowali zupełnie nową aluminiowo-poliamidową hybrydową ramę pomocniczą oferującą zaawansowaną trwałość i sztywność oraz inspirującą konstrukcję ramy z nowym mocowaniem amortyzatorów, która znacznie poprawia czucie i komfortucie i komfort".

Z przodu znajdziemy widelce WP XACT 48 mm z technologią AER, które oferują bardziej progresywne tłumienie na końcu skoku.  Z tyłu znajduje się nowy projekt tylnego amortyzatora WP XACT z głównym tłokiem zoptymalizowanym pod kątem CFD i regulacją bez użycia narzędzi.

W obu motocyklach Factory Racing zastosowano zaciski potrójne wykonane z wysokiej jakości aluminium. Ponadto KTM twierdzi, że sztywność wspornika kierownicy została optymalnie dostosowana do idealnego ułożenia rur widelca i precyzyjnej geometrii zacisków widelca.  KTM twierdzi, że zapewnia to bardzo czułe i płynne działanie widelca.  Dodatkowe korzyści w prowadzeniu można uzyskać dzięki prostej regulacji offsetu o 20 mm lub 22 mm.Oba modele wyposażone są w czarne obręcze z wysokowytrzymałego stopu firmy DID Dirt Star z laserowo wygrawerowanym logo.  Są one połączone z pomarańczowymi piastami obrabianymi CNC, lekkimi, czarnymi szprychami i anodowanymi na pomarańczowo aluminiowymi nyplami. Na obręczach zamontowano opony Dunlop GEOMAX MX33 Motocross, opracowane z myślą o AMA Supercross i Motocross, aby poprawić prowadzenie, pokonywanie zakrętów i trakcję.


Elektronika

Motocykle wyposażono również w szereg nowych układów elektronicznych.  Obie maszyny posiadają kontrolę trakcji, kontrolę startu i dwie wybierane mapy silnika.  Jest też funkcja quickshifter (QS), która pozwala na bezsprzęgłową zmianę biegów od drugiego do piątego.  System QS można aktywować lub wyłączyć za pomocą przycisku QS na zupełnie nowym przełączniku, który łączy wiele funkcji i ma być łatwy w obsłudze podczas jazdy.

Według KTM, dodatkowe powierzchnie styku na karoserii ułatwiają poruszanie się motocyklem na torze i poprawiają ogólną sterowność i zwinność.  Nowy płaski profil siedzenia, w połączeniu z osłoną siedzenia Selle Dalla Valle o wysokiej przyczepności, zwiększa kontrolę jeźdźca.
Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)