4
OPINIA HJC I90
4
OPINIA HJC I90

NOWOŚĆ Bogotto Chicago

NOWOŚĆ Alpinestars Supertech-R Vented

NOWOŚĆ Freedconn FX
9
OPINIA Honda ST 1100 Pan European (1990-2001)
9
OPINIA HONDA NC750X
9
OPINIA Honda ST 1100 Pan European (1990-2001)
9
OPINIA Kawasaki Z650 RS
9
OPINIA Kawasaki Z650 RS
9
OPINIA Kawasaki Z650 RS
Mamy już 21017 opinii o produktach motocyklowych!
Uchwyty GPS mocowania na motocykl
R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Kawasaki Ninja H2 SX na 2022 rok otrzyma radar jako wyposażenie standardowe

Wysłany 01 styczeń 2022 11:01 przez Komentarze: 0

W 2019 roku po raz pierwszy Kawasaki ogłosiło współpracę z firmą Bosch, aby zaadoptować systemy wspomagania radarowego tej firmy w przyszłych modelach motocykli. W 2022  pierwszy z tych motocykli został oficjalnie zaprezentowany w postaci najnowszego flagowego turystyka - H2 SX.

Już w 2020 roku patenty ujawniły, że technologia radarowa została zaadaptowana do H2 SX, a na początku tego roku oficjalne dokumenty po raz pierwszy potwierdziły istnienie zmodernizowanego motocykla. Teraz wszystko jest już oficjalne i chociaż Kawasaki nie jest pierwszą firmą, która oferuje motocykl z radarem, to jego zastosowanie jest zdecydowanie jest najlepszym jakie do tej pory zostały wprowadzone w motocyklach. 

Podczas gdy KTM i BMW używają tylko radarów skierowanych do przodu, a podwójny system radarowy Ducati jest opcją dodatkową, to zarówno przedni, jak i tylny radar będą standardem w nowej H2 SX i H2 SX SE w 2022 roku.


 
Przedni radar monitoruje odległość oo poprzedzających pojazdów, umożliwiając korzystanie z zestawu nowych funkcji, które się z nimi wiążą. Zaczynają się one od FCW (Forward Collision Warning), który pozwala po prostu wybrać bezpieczną odległość, którą chcemy zachować, spośród trzech możliwych ustawień, i zapala lampki ostrzegawcze nad przyrządami, jeśli naruszymy ten bezpieczny bufor. Jest to w rzeczywistości tryb pasywny, ponieważ całkowicie polega na reakcji kierowcy. 

Po drugie, dostępny jest to adaptacyjny tempomat (ACC), który również posiada trzy ustawienia odległości i pozwala ustawić tempomat tak, aby utrzymywał wybraną odległość od pojazdu poprzedzającego. Jeśli pojazd przed nami przyspieszy, H2 SX również przyspieszy (do prędkości, którą pierwotnie ustawiliśmy), a jeśli pojazd przed nami zwolni, H2 SX zwolni lub nawet zahamuje, aby utrzymać ten dystans.

Z kolei tylny radar oferuje funkcję BSD (Blind Spot Detection), podświetlając ostrzeżenia zamontowane w odpowiednim lusterku, jeśli w martwym polu ukryje się inny pojazd, zostaniemy o tym ostrzeżeniu odpowiednią kontrolką.   
Kawasaki ponadto udało się w zgrabny sposób ukryć radar, który chowa się za niewidocznym zakrzywionym panelem tuż pod zmodernizowanym, mniejszym reflektorem.  

Pomijając radar, nowa Ninja 2022 H2 SX jest przeprojektowany, z wyżej wspomnianym nowym reflektorem, zmienionymi wlotami powietrza oraz instrumentami pokładowymi, aby dostosować się do dodatkowych możliwości. Tak jak poprzednio, jest naszpikowany technologią, w tym zestawem systemów wspomagających kierowcę, systemem ABS i kontrolą trakcji wspomaganymi przez IMU, światłami doświetlającymi zakręty, systemem wspomagania ruszania pod górę, sygnałami awaryjnego zatrzymania, które pulsują światłem, gdy mocno hamujemy, oraz oczywiście czterocylindrowym silnikiem z doładowaniem o mocy 197 KM i pojemności 998 cm3.

Nowością na rok 2022 jest wyświetlacz Kawasaki SPIN połączony ze smartfonem, z 6,5-calowym ekranem TFT, który zawiera około 20 aplikacji, w tym nawigację, pogodę, muzykę, kontakty i inne. Tak jak poprzednio, H2 SX SE posiada również półaktywne zawieszenie Showa z technologią Skyhook, która wykorzystuje wyimaginowaną płaszczyznę odniesienia, aby utrzymać stabilność i płynność jazdy nawet na wyboistych drogach.Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)