4
OPINIA HJC I90
4
OPINIA HJC I90

NOWOŚĆ Bogotto Chicago

NOWOŚĆ Alpinestars Supertech-R Vented

NOWOŚĆ Freedconn FX
9
OPINIA Honda ST 1100 Pan European (1990-2001)
9
OPINIA HONDA NC750X
9
OPINIA Honda ST 1100 Pan European (1990-2001)
9
OPINIA Kawasaki Z650 RS
9
OPINIA Kawasaki Z650 RS
9
OPINIA Kawasaki Z650 RS
Mamy już 21017 opinii o produktach motocyklowych!
Uchwyty GPS mocowania na motocykl
R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Yamaha i Kawasaki łączą siły w budowie silników motocyklowych napędzanych wodorem

Wysłany 04 styczeń 2022 11:01 przez Komentarze: 0

W obliczu pojawiających się na motocykli elektrycznych, pochodzących od wielu producentów, zarówno dużych, jak i małych przemysł motocyklowy wie, że wielu klientów nie zgodzi się na ograniczenia związane z użytkowaniem silników elektrycznych.

Ducati i Porsche, inwestuje w badania nad alternatywnymi paliwami z bioodnawialnymi komponentami, znanymi również jako biopaliwa. Istnieje również zasilanie wodorowe, nad którym Kawasaki pracuje już od jakiegoś czasu. 

Teraz, w interesującym obrocie wydarzeń, inny znany japoński producent łączy siły z Kawasaki. Yamaha zajęła miejsce przy stole razem z Kawasaki. Obie firmy będą wspólnie pracować nad rozwojem nowych silników wodorowych, które będą stosowane w przyszłych modelach motocykli.

Kawasaki od dawna widzi wodór jako alternatywne paliwo dla swoich motocykli. Obecnie dysponuje technologią, która demonstruje możliwość zastosowania wodoru z australijskiego węgla brunatnego w silnikach spalinowych. Ponadto, Kawasaki Heavy Industries jest również właścicielem pierwszego na świecie transportera skroplonego wodoru, zwanego The Suiso Frontier. 

W międzyczasie Yamaha również wyraziła swoje solidne zamiary przejścia na ekologię. Celem firmy jest osiągnięcie stuprocentowej neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do roku 2050. W niedalekiej przyszłości możemy się spodziewać, że inni główni gracze dołączą do Kawasaki i Yamahy w wyścigu do produkcji dwukołowców napędzanych wodorem. 
Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)