4
OPINIA HJC I90
4
OPINIA HJC I90

NOWOŚĆ Bogotto Chicago

NOWOŚĆ Alpinestars Supertech-R Vented

NOWOŚĆ Freedconn FX
9
OPINIA Honda ST 1100 Pan European (1990-2001)
9
OPINIA HONDA NC750X
9
OPINIA Honda ST 1100 Pan European (1990-2001)
9
OPINIA Kawasaki Z650 RS
9
OPINIA Kawasaki Z650 RS
9
OPINIA Kawasaki Z650 RS
Mamy już 21017 opinii o produktach motocyklowych!
Uchwyty GPS mocowania na motocykl
R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Prototyp motocykla elektrycznego Ducati MotoE na torze Misano

Wysłany 07 styczeń 2022 15:01 przez Komentarze: 0

Począwszy od sezonu 2023 producent motocykli z Borgo Panigale będzie jedynym dostawcą motocykli na Puchar Świata FIM Enel MotoE™, czyli elektryczną klasę Mistrzostw Świata MotoGP™. Motocykl Ducati MotoE po raz pierwszy pojawił się na torze Misano World Circuit im. Marco Simoncelliego.

Prototyp motocykla elektrycznego o kryptonimie „V21L” jest wynikiem wspólnej pracy zespołu Ducati Corse i inżynierów do spraw badań i rozwoju Ducati. Motocyklem na torze jeździł Michele Pirro, kierowca testowy Ducati od 2013 roku, który ocenił parametry techniczne i potencjał pierwszego motocykla elektrycznego Ducati.Roberto Canè, dyrektor Ducati eMobility powiedział: Przeżywamy naprawdę niezwykły moment. Trudno mi uwierzyć, że to rzeczywistość, a nie sen! Pierwsze elektryczne Ducati na torze jest wyjątkowe nie tylko ze względu na swoją unikalność, ale także ze względu na ambitne cele, jak i bardzo krótkie terminy. Praca całego zespołu zaangażowanego w projekt była olbrzymia, a dzisiejszy dzień wynagradza nam wysiłek włożony w ostatnich miesiącach. Przed nami jeszcze bardzo długa droga.Michele Pirro, kierowca testowy Ducati dodał: Testowanie prototypu MotoE na torze dało mi dreszczyk emocji. Motocykl oznacza początek ważnego rozdziału w historii Ducati. Jest lekki i ma już dobrą równowagę. Co więcej, przyspieszenie i ergonomia są bardzo zbliżone do motocykli MotoGP. Gdyby nie cisza i fakt, że na potrzeby testu ograniczyliśmy moc wyjściową do zaledwie 70%, to mógłbym sobie wyobrazić, że jeżdżę na moim motocyklu.

Najważniejsze wyzwania w procesie projektowania elektrycznego motocykla wyścigowego związane są z rozmiarami, wagą i zasięgiem akumulatorów, ale także z opracowaniem wydajnego systemu ich chłodzenia. Celem Ducati jest udostępnienie zawodnikom Pucharu Świata FIM Enel MotoE™ lekkich motocykli elektrycznych o wysokich osiągach. Zdobyte w ten sposób doświadczenie w sporcie będzie fundamentalnym wsparciem w konstruowaniu elektrycznego motocykla Ducati do użytku drogowego.Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)