NOWOŚĆ Honda Pro GN4 10W40

NOWOŚĆ Kawasaki GPZ 550

NOWOŚĆ Shima Edge Vented

NOWOŚĆ Revit Mission
3
OPINIA Schuberth C4
3
OPINIA Schuberth C4
8
OPINIA Suzuki DR350 S/SH (1990-1994)
8
OPINIA Harley-Davidson® Pan America™ 1250
2
OPINIA Adrenaline Orcan - Kombinezon przeciwdeszczowy
5
OPINIA Eazi-Grip Pro Tank Grip
10
OPINIA Kawasaki Z900
Mamy już 20794 opinii o produktach motocyklowych!
Uchwyty GPS mocowania na motocykl
R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Sportowa Yamaha R9 może zadebiutować jeszcze w tym roku

Wysłany 09 luty 2022 18:02 przez Komentarze: 0

Yamaha być może już wkrótce wprowadzi na rynek całkowicie nowy sportowy model R9 - firma złożyła już europejskie dokumenty homologacyjne dla dwóch niewydanych jeszcze maszyn o nazwach kodowych RN82 i RN83.

Dokumenty nie zdradzają zbyt wiele, ale głębsze zbadanie nazwy kodowej może ujawnić kilka interesujących aspektów dotyczących nowego motocykla. Podobnie jak inni producenci, Yamaha również używa oznaczonych nazw kodowych, aby odzwierciedlić gamę motocykli.

W tym przypadku pierwsza litera "R" odnosi się do modelu ulicznego ("V" jak cruiser i "D" jak adventure bike), podczas gdy druga litera, "N" wskazuje, że motocykl ma pojemność od 750 cm3 do 1000 cm3. Jeśli drugą literą jest "M", motocykl ma pojemność od 600cc do 750cc, podczas gdy "P" oznacza pojemność 1000cc i więcej.

Rozumiejąc, jak działa nazwa kodowa, Yamaha ma obecnie dwa silniki o pojemności "N", 889cc CP3 (z nowego MT-09, Tracer 9 GT i XSR900) oraz 998cc CP4 (MT-10 i R1). Mimo że nadal nie wiemy, który silnik zostanie użyty w modelu RN82, a który w RN83 - wcześniej pojawiły się wyraźne sygnały, że Yamaha zaprezentuje nowe motocykle oparte na silniku CP3.

Co więcej, Yamaha już w zeszłym roku zastrzegła nazwę R9 w Europie, jest to jasny sygnał, że wersja MT-09 w pełnych owiewkach jest w drodze. Tymczasem drugim modelem może być odświeżony, trójkołowy Niken, który potrzebuje nowego 889 cm3 silnika, aby spełnić najnowsze normy emisji spalin Euro 5.

Ponieważ Yamaha zgłosiła już dwa nowe motocykle do homologacji, to raczej niewiele czasu zostało do oficjalnej premiery tych modeli.Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)