NOWOŚĆ BRIXTON Cromwell 125

NOWOŚĆ Junak 906

NOWOŚĆ BUSE Lancaster Ramoneska
9
OPINIA Caberg Riviera V3
10
OPINIA HJC FG-14
5
OPINIA Lexin ET Com
9
OPINIA Kawasaki Z900

NOWOŚĆ Pokrowiec podróżny Oxford Umbratex CV1

NOWOŚĆ IXON BULL Vented

NOWOŚĆ Brubeck Cooler New

NOWOŚĆ Shima Edge WP
Mamy już 20853 opinii o produktach motocyklowych!
Uchwyty GPS mocowania na motocykl
R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Kawasaki Ninja H2 SX na 2023 rok będzie wyposażony w kamery zwiększające bezpieczeństwo motocyklisty

Wysłany 16 luty 2022 15:02 przez Komentarze: 0


Kawasaki niedawno zaktualizowało model H2 SX o nową technologię radarową na rok 2022, o której pisaliśmy wcześniej. Najnowsze doniesienia sugerują, że Zieloni będą mieli do zaoferowania coś więcej, bowiem firma opracowuje system oparty na kamerach, który będzie działał równolegle z czujnikami radarowymi.

W 2022 roku H2 SX otrzymał dwa radary - jeden z przodu, który umożliwia adaptacyjny tempomat i ostrzeżenie przed kolizją, podczas gdy tylny obsługuje system monitorowania martwego pola. 

Podczas gdy H2 SX nie jest pierwszym motocyklem wyposażonym w system wspomagania radarowego, motocykl ten jest jedynym, który ukrywa czujniki wykonane przez firmę Bosch w porównaniu z Ducati Multistrada V4, KTM 1290 Super Adventure i BMW R 1250 RT, gdzie są one widoczne w nadwoziu motocykla.

Chociaż ta technologia jest dużym krokiem dla motocykli, nie jest jednak rozwiązaniem idealnym dla uzyskania większego bezpieczeństwa kierowcy ze względu na niezdolność do wyczuwania koloru, światła i szczegółów powierzchni. Aby temu zaradzić, Kawasaki opracowuje system kamer (podobny do tego, który można zobaczyć w nowoczesnych samochodach), co potwierdzają najnowsze wnioski patentowe.Według doniesień, kamera będzie prawdopodobnie umieszczona za ekranem w specjalnie do tego celu skonstruowanym panelu. Chociaż patent nie ujawnia zbyt wiele, dokument mówi wyraźnie, że kamera będzie wspomagać przedni reflektor, co oznacza, że mogłaby sterować światłami drogowymi i mijania motocykla w zależności od warunków jazdy.

Mogłaby również dostarczyć dodatkowych informacji do technologii czujników radarowych, rozpoznając przeszkody lub zagrożenia na drodze. Możemy łatwo zrozumieć ten system, patrząc na dzisiejsze samochody, aby zobaczyć, jak działa kamera. H2 SX może być najbezpieczniejszym motocyklem w przyszłości i pierwszym, który zastosuje system kamer przed swoimi rywalami - brawo Kawasaki.Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)