NOWOŚĆ Royal Enfield HNTR 350

NOWOŚĆ GREX G9.2

NOWOŚĆ Airoh Specktre

NOWOŚĆ Aprilia Tuareg 600 Wind

NOWOŚĆ Triumph Speed Triple 1200 RR

NOWOŚĆ Rebelhorn SPARK 2

NOWOŚĆ Aprilia RS 457

NOWOŚĆ Spyke London Dry Tecno

NOWOŚĆ Plecak motocyklowy SPYKE Aero Bag

NOWOŚĆ LS2 FF908 STROBE II
9
OPINIA HONDA NC750X
Mamy już 22223 opinii o produktach motocyklowych!
Uchwyty GPS mocowania na motocykl
R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

EURO 5+: Nadchodzi nowa norma emisji spalin dla motocykli na 2024 rok

Wysłany 19 luty 2023 10:02 przez Komentarze: 0


Obecna norma emisji spalin Euro 5 wdrożona w 2021 roku ma już około 3 lat, ale nowe motocykle wkrótce będą musiały spełniać nadchodzący  kolejny standard o nazwie Euro 5+, którego wdrożenie jest przewidziane na rok 2024. 

Wielu producentów odczuło już skutki obecnej normy, a niektóre modele, takie jak Honda CB1100, były jednymi z ofiar w 2021 roku. Chociaż Euro 5 jest nadal obowiązujące przy produkcji motocykli, Euro 5+ będzie szło tylko nieco dalej, tak więc nie będzie to tak znacząca zmiana jak przejście z EURO4 na 5.  

Samo przejście testów emisji nie będzie wystarczające, a zamiast tego w kryteriach będzie brana pod uwagę diagnostyka pokładowa, testy wytrzymałościowe i testy hałasu. Zasadniczo Euro 5 PLUS nie będzie całkowitą reorganizacją, ale bardziej udoskonaleniem obecnego standardu. 

Euro 5+ utrzyma obecne limity emisji, ale punkt PLUS oznacza że że normy są w pełni spełnione, nawet w dłuższej perspektywie. Jedna ze zmian, którą zobaczymy, dotyczy testów trwałości katalizatorów. W przypadku normy Euro 5 dopuszczalne było matematyczne obliczenie pogorszenia, ale w ramach Euro 5+ należy przeprowadzić test kilometrowy, aby sprawdzić, czy elementy wytrzymują w czasie. 

Poziom OBD II również zostanie zaktualizowany, przy czym Euro 5+ wymaga, aby ECU przeprowadzało kontrolę przez co najmniej 10 procent czasu, kiedy pojazd jest w użyciu. Sekwencja diagnostyczna obejmuje sprawdzenie katalizatora i stanu czujników. 

Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)