NOWOŚĆ Adrenaline ORION LADY PPE

NOWOŚĆ Pokrowiec na skuter z dużą szybą OXFORD Aquatex HIGHSCREEN CV216

NOWOŚĆ Olej do olejarki Scottoiler Traditional Blue 0,25l SA-0008

NOWOŚĆ MT Targo Pro
9
OPINIA Kymco AGILITY 125

NOWOŚĆ Alpinestars STELLA SMX-1 V2

NOWOŚĆ Kominiarka Oxford Coolmax

NOWOŚĆ Linka antykradzieżowa OXFORD Barrier
9
OPINIA Honda NT 1100 2021-
1
OPINIA Junak 905
10
OPINIA BMW F800 ST
Mamy już 24611 opinii o produktach motocyklowych!
Uchwyty GPS mocowania na motocykl
R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

BMW rozszerza gamę mocnych cruiserów R18 o nowy model: Roctane

Wysłany 02 kwiecień 2023 08:04 przez Komentarze: 0


BMW rozszerza swoją gamę R 18 o nowy wariant o nazwie R 18 Roctane. Szwajcarskie dane homologacyjne dla Roctane ujawniają, że ma on wiele wspólnego z istniejącymi modelami R 18, ale z kilkoma znaczącymi różnicami.. Po pierwsze, Roctane ma wewnętrzny kod modelu "0N61", co sugeruje, że różni się od innych modeli innym współczynnikiem kształtu nadwozia. Dodatkowo, nazwa Roctane wskazuje, że może to być model bardziej skoncentrowany na osiągach.

Roctane jest napędzany tym samym chłodzonym powietrzem Boxerem o pojemności 1,802cc, co reszta gamy R 18. Wniosek o homologację potwierdza ten sam kod silnika i maksymalne osiągi jak w przypadku innych modeli, z maksymalną mocą 67 kW (90 KM) i 157 Nm przy 3,000 rpm.

Zgłoszenie potwierdza również, że Roctane ma taki sam kod tłumika jak modele Classic, B i Transcontinental, co wskazuje, że będzie miał takie same proste rury zamiast wydechu typu fishtail w zwykłym R 18. Rozmiary kół Roctane (łącznie z opcjami wyposażenia) są takie same jak w innych modelach R 8. Dane dotyczące homologacji nie wspominają o zawieszeniu, a dane dotyczące hamowania potwierdzają jedynie podwójne przednie hamulce i ABS. Jeśli jednak Roctane jest rzeczywiście bardziej zorientowanym na osiągi cruiserem, możemy spodziewać się, że zawieszenie i układ hamulcowy będą inne niż w pozostałych modelach rodziny R18.Roctane ma podaną masę całkowitą 560 kg, co sugeruje, że nie będzie miał bagażu. Waga ta jest taka sama jak w przypadku modeli R 18 i R 18 Classic, natomiast modele R 18 B i R 18 Transcontinental mają wyższą wartość GVWR wynoszącą 630 kg ze względu na niewyjmowane kufry. Data premiery i ceny Roctane nie zostały jeszcze ogłoszone.Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)