NOWOŚĆ KOVE 500X ADV

NOWOŚĆ KOVE 450 RR

NOWOŚĆ ALPINESTARS GP PLUS R V3 RIDEKNIT
8
OPINIA Daytona Spirit XCR

NOWOŚĆ CFMoto 450 MT

NOWOŚĆ Honda CB 650 R 2024-

NOWOŚĆ Honda CBR 650 R 2024-
10
OPINIA Crash pady Azarel PRO
5
OPINIA HJC I70

NOWOŚĆ TCX® Road Air

NOWOŚĆ UM Renegade Commando 125
Mamy już 22378 opinii o produktach motocyklowych!
Uchwyty GPS mocowania na motocykl
R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Honda Africa Twin 2024 otrzyma aktualizacje silnika i podwozia

Wysłany 21 wrzesień 2023 19:09 przez Komentarze: 0


Entuzjaści adventure-touringu, przygotujcie się na ekscytujące wieści - Honda przygotowuje się do znaczących aktualizacji swoich modeli Africa Twin Adventure Sports.
Oczekiwanie rośnie, ponieważ dane certyfikacyjne przedłożone w Szwajcarii wskazują na istotne zmiany w tych motocyklach typu adventure-touring.

Oczekuje się, że Honda CRF1100L Africa Twin z 2024 roku będzie wyposażona w całkowicie nową technologię radarową, która utoruje drogę dla adaptacyjnego tempomatu i wykrywania martwego pola. Wstępne dane dotyczą w szczególności nowych modeli Africa Twin Adventure Sports, dostępnych zarówno z manualną, jak i dwusprzęgłową skrzynią biegów DCT. Chociaż dane pozostają niekompletne, opublikowane informacje oferują kuszące spojrzenie na to, co jest w przygotowaniu.

Dobrą wiadomością dla fanów Africa Twin jest to, że nowy silnik zachowa tę samą pojemność skokową 1084 cm3. Szczytowa moc wyjściowa pozostaje na stałym poziomie 101 KM przy 7500 obr / min. Jednak moment obrotowy zostanie zwiększony z obecnych 104 Nm przy 6250 obr / min do imponujących 112 Nm przy 5500 obr / min.

To jednak nie wszystko. Zgodnie z danymi certyfikacyjnymi, szykują się również zmiany w dziale podwozia. Nowy model będzie miał nieco krótszy rozstaw osi, mierzący 1570 mm. Oznacza to redukcję o 5 mm w porównaniu do obecnego rozstawu osi Africa Twin. Całkowita długość również uległa nieznacznemu zmniejszeniu o 25 mm.

Jednym z godnych uwagi szczegółów ujawnionych przez dane certyfikacyjne jest wzrost masy. Zarówno wersja DCT, jak i manualna nowej Africa Twin Adventure Sports mają zwiększoną masę o 3 kg. Model DCT ma masę 328 kg, w tym 75 kg kierowcy, co przekłada się na masę własną 253 kg.

Podczas gdy źródło tej dodatkowej masy pozostaje nieujawnione w danych certyfikacyjnych, spekulacje sugerują, że można ją przypisać integracji systemu radarowego. Taka technologia może utorować drogę dla adaptacyjnego tempomatu i systemów wykrywania martwego pola. Honda złożyła wcześniej patenty związane z systemami radarowymi w motocyklach, co czyni Africa Twin i Gold Wing głównymi kandydatami do przyjęcia tej innowacyjnej technologii.Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)