NOWOŚĆ KOVE 500X ADV

NOWOŚĆ KOVE 450 RR

NOWOŚĆ ALPINESTARS GP PLUS R V3 RIDEKNIT
8
OPINIA Daytona Spirit XCR

NOWOŚĆ CFMoto 450 MT

NOWOŚĆ Honda CB 650 R 2024-

NOWOŚĆ Honda CBR 650 R 2024-
10
OPINIA Crash pady Azarel PRO
5
OPINIA HJC I70

NOWOŚĆ TCX® Road Air

NOWOŚĆ UM Renegade Commando 125
Mamy już 22378 opinii o produktach motocyklowych!
Uchwyty GPS mocowania na motocykl
R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Suzuki prezentuje skuter Burgman napędzany wodorem podczas Japan Mobility Show

Wysłany 02 listopad 2023 16:11 przez Komentarze: 0


Suzuki od ponad dekady jest głośnym orędownikiem ekologicznego i zrównoważonego transportu. W 2023 roku, podczas Japan Mobility Show (wcześniej znanego jako Tokyo Motor Show), firma zaprezentuje swoją najnowszą innowację w postaci napędzanego wodorem Suzuki Burgman.

Skuter Burgman 400 to znana nazwa wśród entuzjastów Suzuki, zwłaszcza tych zainteresowanych ekologicznymi rozwiązaniami w zakresie mobilności. Suzuki prezentuje różne iteracje napędzanych wodorem skuterów Burgman od 2010 roku. Jednak to, co naprawdę wyróżnia tę najnowszą innowację, to wyjątkowy sposób, w jaki wodór jest wykorzystywany do zasilania. W przeciwieństwie do poprzednich skuterów wodorowych Suzuki, które opierały się na wodorowych ogniwach paliwowych do napędzania silników elektrycznych, ten nowy prototyp przyjmuje przełomowe podejście, spalając wodór w zmodyfikowanej wersji istniejącego jednocylindrowego silnika spalinowego Burgman 400.Suzuki rozpoczęło swoją przygodę z technologią wodorowych ogniw paliwowych już w 2007 roku, kiedy to zaprezentowało koncepcyjny motocykl Crosscage. Mniej więcej w tym samym czasie Suzuki nawiązało współpracę z Intelligent Energy, brytyjską firmą znaną z doświadczenia w zakresie systemów ogniw paliwowych, które stały się podstawą wszystkich kolejnych prototypów. Urok ogniw paliwowych polega na ich zdolności do łączenia korzyści środowiskowych płynących z energii elektrycznej z wygodą szybkiego tankowania zbiornika wodoru, eliminując potrzebę długiego i często niewygodnego ładowania akumulatora.

Na początku tego roku Suzuki dołączyło do współpracy HySE, obok takich gigantów branży jak Honda, Yamaha i Kawasaki. Ich wspólną misją jest opracowanie pionierskich silników spalinowych zasilanych wodorem dla małych pojazdów, w tym motocykli. Szczególną rolą Suzuki w ramach tego konsorcjum jest skupienie się na "elementarnym badaniu funkcjonalności, wydajności i niezawodności silników napędzanych wodorem". To strategiczne zaangażowanie jest dokładnie tam, gdzie nowy prototyp Suzuki Burgman wkracza w centrum uwagi.Prototyp został zbudowany w oparciu o niezawodną platformę skutera Burgman 400, ale w silniku wprowadzono znaczne modyfikacje, aby umożliwić mu zasilanie wodorem zamiast tradycyjną benzyną. Chociaż zawiłe szczegóły tych modyfikacji nie zostały jeszcze w pełni ujawnione, oczekuje się, że zmiany te będą obejmować takie ulepszenia, jak bezpośredni wtrysk paliwa. Wodór jest przechowywany pod wysokim ciśnieniem, około 700 barów (odpowiednik około 10 000 psi), w zbiorniku wygodnie umieszczonym między stopami kierowcy. Zbiornik ten można bez wysiłku zatankować za pomocą gniazda umieszczonego tuż pod prawą stroną siedzenia.

Dostosowanie tego wysokociśnieniowego zbiornika wodoru wymagało zmian konstrukcyjnych. W szczególności wahacz i silnik, które tworzą jedną całość, zostały przesunięte do tyłu o około 8 cali. Ta adaptacja skutkuje niezwykle wydłużonym rozstawem osi prototypu. Jednak pozytywnym aspektem jest to, że ta zmiana konstrukcyjna nie odbywa się kosztem poświęcenia miejsca do przechowywania skutera pod siedzeniem, jak miało to miejsce w przypadku wcześniejszych prototypów z ogniwami paliwowymi.

Podczas gdy Suzuki zaprezentowało prototyp Burgmana, oczekuje się, że wersja produkcyjna zajmie trochę czasu, zanim nastąpi oficjalny debiut. Zwrócenie uwagi na Suzuki Burgman na Japan Mobility Show jest świadectwem zaangażowania Suzuki w pionierskie innowacyjne i zrównoważone rozwiązania w zakresie mobilności, z naciskiem na technologię napędzaną wodorem w linii skuterów Burgman.Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)