6
OPINIA MT Atom SV

NOWOŚĆ Triumph Speed 400

NOWOŚĆ Junak RSL 125

NOWOŚĆ Triumph Scrambler 400 X

NOWOŚĆ HJC F71

NOWOŚĆ Horn H929

NOWOŚĆ Triumph Rocket 3 GT
9
OPINIA TCX Hero WP
2
OPINIA Kurtka przeciwdeszczowa Shima HydroDRY+

NOWOŚĆ Triumph Tiger 1200 Rally Explorer 2024

NOWOŚĆ Triumph Tiger 1200 GT Explorer 2024
Mamy już 22488 opinii o produktach motocyklowych!
Uchwyty GPS mocowania na motocykl
R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Honda pracuje nad nowym motocyklem w stylu Himalayan-a

Wysłany 09 luty 2024 13:02 przez Komentarze: 0


Nowy zestaw rysunków patentowych złożonych niedawno przez Hondę, a następnie opublikowanych przez magazyn Cycle World, pokazuje, że japoński producent może zawalczyć w segmencie, w którym obecnie króluje Royal Enfield ze swoim modelem Himalayan.

Niedrogi i charyzmatyczny Himalayan stał się hitem w Stanach Zjednoczonych, ale pierwotnie został stworzony, aby zaspokoić potrzeby jeźdźców w rodzinnych Indiach. Jako najbardziej zaludniony kraj na świecie, Indie są również domem dla największego rynku motocyklowego na świecie, a każdy producent chce go podbić. Patenty nowego motocykla typu adventure bazują na CB350/GB350 sprzedawanym obecnie na różnych rynkach, niestety nie w Europie.

Honda ma wiele motocykli o mniejszej pojemności zaprojektowanych głównie na rynek indyjski, w tym serię CB350 nowej generacji, która zostanie wprowadzona na rynek w 2020 roku. Dzięki stylistyce inspirowanej popularnym CB350 z późnych lat 60. i wczesnych 70., odrodzona CB350 szybko się przyjęła, co widać po wprowadzeniu na rynek w 2023 roku GB350 w Australii i GB350 S w Japonii.

A teraz widzimy w nowych patentach technicznych złożonych przez Hondę maszynę adventure w stylu retro, która z profilu wygląda bardzo podobnie do Royal Enfield Himalayan 411, aż po odważną ergonomię, podwójne przednie błotniki i solidnie wyglądający trzon.

Chociaż rysunki są proste, widzimy, że podstawą jest obecna CB/GB350, która jest napędzana chłodzonym powietrzem singlem o pojemności 348 cm3 z wtryskiem paliwa. Wytwarza ona 20 KM przy 5500 obr / min i 21 funtów przy 3000 obr / min na 5 biegach, co jest typowe dla tego regionu. Obecne modele poruszają się po drogach dzięki nieregulowanemu widelcowi teleskopowemu i podwójnym amortyzatorom tylnym z regulacją napięcia wstępnego, a zatrzymują się dzięki hydraulicznym pojedynczym tarczom hamulcowym, po jednej na 19-calowe przednie i 18-calowe tylne koła.
Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)