10
OPINIA Honda CB 500 1993-2003
9
OPINIA Honda CB 500 1993-2003

NOWOŚĆ Honda MSX 125 Grom 2021-

NOWOŚĆ Interkom BT G6

NOWOŚĆ Harley-Davidson® FXBB - Softail® Street Bob®
9
OPINIA HJC RPHA 90

NOWOŚĆ Adrenaline Draco Sport PPE

NOWOŚĆ Adrenaline Hercules

NOWOŚĆ Adrenaline Orion PPE

NOWOŚĆ Adrenaline Spirit Lady PPE
8
OPINIA LEXIN LX-B4FM 4 Way BT Interphone
Mamy już 18178 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Czy już wkrótce czeka nas koniec ery tradycyjnych motocykli napędzanych benzyną?

Wysłany 13 luty 2020 20:02 przez Komentarze: 0


Premier Wielkiej Brytanii, Boris Johson, ogłosił wprowadzenie w Wielkiej Brytanii zakazu stosowania silników spalinowych (ICE).  Daleko idący zakaz zabraniałby sprzedaży nowych pojazdów napędzanych benzyną i olejem napędowym, w tym pojazdów hybrydowych i motocykli.

Zmiana ta opiera się na założeniu, że do 2050 roku Wielka Brytania ma stać się krajem o zerowej emisji zanieczyszczeń.  Niektórzy eksperci ds. klimatu twierdzą, że 2040 rok to za późno, jeśli Wielka Brytania ma stać się krajem o zerowej emisji netto do roku 2050.  

Zakaz spotkał się jednak ze sprzeciwem grup motoryzacyjnych i innych przedstawicieli przemysłu napędzanego benzyną. Przedstawiciele tych branż twierdzą, że wcześniejszy termin 2035 jest "nierealistyczny".  Dodają, że wiele osób nie chce pojazdów elektrycznych i że obecny popyt na nie nie jest wysoki.

Twierdzą ponadto, że ładowanie pojazdów elektrycznych może wymagać spalania większej ilości paliw kopalnych niż w przypadku dzisiejszych pojazdów konwencjonalnych i że istnieją inne znacznie większe źródła emisji CO2, którymi należy się zająć w pierwszej kolejności.
Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)